REKLAMA
REKLAMA

Sezon na grzyby! Wysyp i okazy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Trwa wysyp grzybów. Niezliczone rzesze miłośników grzybów przeczesują zagajniki i lasy. Tym razem las okazał się łaskawy i obdarował grzybiarza potężnym okazem. Ten „prawdziwek” to nie tylko okazały kapelusz – o średnicy ponad 40 cm, ale i solidna waga – wynosi ona 2 kg i 95 dkg.

Grzyb gigant został znaleziony na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne w uroczysku Puchary.

WAŻNE – na terenie zarządzanym przez PGL Lasy Państwowe grzyby można zbierać nieodpłatnie, prawie wszędzie (np. ograniczenia dotyczą obszarów rezerwatów). Pamiętajcie, żeby ”szanować grzybnię” – grzyby ostrożnie wykręcajcie i nie rozkopujcie ściółki.

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Lasy Państwowe – fb

– Jedni w sobotę wolą pospać a inni wstają skoro świt i przed kawą są już z powrotem w domu. Lasy w okolicach Cisnej zaczęły darzyć swoimi skarbami… – opisuje swój post Nadleśnictwo Cisna i dołącza zdjęcie. 

Na stronie Nadleśnictwa Baligród – fb, pojawiło się z kolei zdjęcie autorstwa Marcina Sceliny. – Owoce jesieni – tarniny i dzikie róże.


Nadsyłajcie podobne fotografie: redakcja@esanok.pl opublikujemy je na naszej stronie. 

Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na łamach portalu eSanok.pl.

Przypominamy o zachowaniu praw autorskich. Nadesłane fotografie traktowane będą przez redakcję jako własność osoby wysyłającej maila. Jeżeli nadesłane zdjęcia pochodzą od osób trzecich, a nie są wysyłane przez nie osobiście, prosimy o wpisanie w treści maila wyrażenie zgody przez autora na publikację oraz równoczesne podanie imienia i nazwiska twórcy. W przypadku kradzieży fotografii redakcja będzie zobowiązana do przekazania policji wszelkich danych mogących doprowadzić do odpowiedzialności karnej.

25-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)