REKLAMA
REKLAMA

Skradziony pojazd szybko wrócił do właściciela

KROSNO / PODKARPACIE. Zaledwie kilku godzin potrzebowali policjanci, by odzyskać skradzionego opla. Sprawca włamał się do usytuowanego na terenie prywatnej posesji garażu i ukradł zaparkowany tam samochód. Przestępca został szybko zatrzymany, a pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W środę przed godz. 18, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o kradzieży osobowego opla w miejscowości Kombornia. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca włamał się do garażu znajdującego się na terenie prywatnej posesji, z wnętrza którego ukradł samochód i odjechał nim w nieustalonym kierunku.

Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, której zadaniem było zebranie jak największej ilości informacji dotyczących zaistniałego zdarzenia oraz zabezpieczenie śladów przestępstwa. Ponadto, informacja o kradzieży samochodu została przekazana wszystkim policjantom pełniącym służbę na terenie miasta i powiatu oraz funkcjonariuszom sąsiednich jednostek.

W czasie, gdy policjanci patrolowali okoliczne miejscowości, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy realizowali czynności operacyjne ukierunkowane na ustalenie osób mogących mieć związek z kradzieżą opla.

Zdjęcie poglądowe

Około godz. 23.30, na ul. Grodzkiej w Krośnie policjanci kryminalni zauważyli przejeżdżającego opla, który podobny był do samochodu skradzionego kilka godzin wcześniej w Komborni. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas szczegółowego sprawdzenia jego numerów identyfikacyjnych potwierdziło się, że pochodzi on z kradzieży. Odzyskany opel został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Do policyjnego aresztu trafił 20-letni kierujący oplem oraz towarzyszący mu 19-latek. Starszy z mężczyzn jest mieszkańcem gminy Domaradz, a jego młodszy kompan zamieszkuje na terenie jednej z miejscowości w gminie Haczów. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem.

Ponadto ustalono, że mężczyzna odpowiedzialny jest za inne kradzieże, do których dochodziło na terenie kilku miejscowości powiatu krośnieńskiego. Przestępczym łupem podejrzanego padł m.in. sprzęt komputerowy oraz rowery górskie. W kradzieży jednośladów miał mu pomagać młodszy z zatrzymanych, który również został przesłuchany. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TRAGEDIA: Wypadek na przejeździe kolejowym! Zginął kierowca (ZDJĘCIA)


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

COVIDOWE obozy koncentracyjne w AUSTRALII! Co myśli Polonia? Strach zamiast logiki? Więcej na tvPolska.pl

15-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)