REKLAMA
REKLAMA

Śmierć w pożarze traw. Na środku pogorzeliska znaleziono ciało 88-latka (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Nie żyje 88-letni mężczyzna, którego zwęglone ciało znaleziono na środku pogorzeliska po pożarze traw w miejscowości Bieździadka w powiecie jasielskim. To pierwsza ofiara wypalania traw w 2022 roku w naszym województwie.

Do tragedii doszło we wtorek. Po godzinie 12:00 strażacy otrzymali informację o palących się nieużytkach w miejscowości Bieździadka w powiecie jasielskim.

Pożar objął powierzchnię około 2 hektarów. W centralnej części pogorzeliska, znaleziono ciało mężczyzny bez funkcji życiowych. Posiadał on rozległe oznaki zwęglenia. Życia 88-latka nie udało się uratować – mówi nam bryg. mgr inż. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Pożar ugaszono przy pomocy prądów wodnych oraz tłumic.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej: 2 JRG Jasło oraz OSP Sieklówka, a także grupa operacyjna z PSP Jasło. Wezwano również patrol policji.

Spaleniu uległy nieużytki rolne na powierzchni 2 hektarów.

Nie wypalaj traw. Zanim to zrobisz zastanów się! Jako przestrogę podajemy zdarzenie w Bieździadce, gdzie doszło do tragicznej w skutkach sytuacji. Nie żyje mężczyzna. Pomyśl zanim zrobisz coś głupiego! – apelują strażacy z OSP KSRG Sieklówka, którzy brali udział w akcji podczas zdarzenia w Bieździadce.

zdjęcie z akcji w Bieździadce / foto: OSP KSRG Sieklówka

źródło: Red., OSP KSRG Sieklówka – Fb

foto nagłówek: KMP Przemyśl

O apelach związanych z pożarami traw pisaliśmy w tym roku już kilkukrotnie, choćby przy okazji zdarzeń z terenu powiatu sanockiego.

Wypalają trawy. Mnóstwo interwencji strażaków! „Apelujemy do pustych głów podpalaczy!” (ZDJĘCIA)

ZARSZYN. Nocne pożary traw. „Nieodpowiedzialność i bezmyślność” (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)