REKLAMA
REKLAMA

Sołtysi z apelem do wojewody o sprawiedliwość społeczną

GMINA SANOK / SANOK / PODKARPACIE. Sołtysi Bykowiec, Trepczy i Zabłociec zwrócili się do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart o przychylenie się do wyników konsultacji społecznych przeprowadzonych po raz trzeci wśród mieszkańców sołectw i tym samym o negatywne zaopiniowanie wniosku, którego złożenie przez burmistrza miasta Sanoka spodziewane jest w najbliższym czasie. – Zwracamy się do Pani o gest dobrej woli i przychylenie do woli mieszkańców wsi. Liczymy na to, że swoją decyzją uspokoi Pani pogarszające się nastroje społeczne i relacje międzysąsiedzkie – czytamy w dokumencie.

grafika poglądowa / foto: Red., nadesłane, PUW Rzeszów

Dokument został złożony 28 marca 2022 roku w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Szanowna Pani Wojewodo, obecny czas pokazał, jak ważny jest spokój, zgoda, porozumienie i sprawiedliwość społeczna. Pełniony przez Panią urząd, tak ważny ze względów społecznych, gospodarczych i politycznych, zawsze stoi na straży wymienionych wyżej wartości. W tym trudnym, nieprzewidywalnym czasie podejmuje Pani szereg pozytywnych działań, zmierzających do unormowania sytuacji związanej z wojną w Ukrainie. Wierzymy, że w naszej sprawie też tak będzie i poprze Pani stanowisko mieszkańców Gminy Sanok, negatywnie opiniując wniosek, który ma być złożony przez Burmistrza Miasta Sanoka. Tym sposobem, w naszym przekonaniu, ustaną waśnie i spory, a ludzie zaczną znowu ze sobą normalnie rozmawiać – argumentują w piśmie do wojewody sołtysi Bykowiec, Trepczy i Zabłociec.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek liczy się wzajemna solidarność, zrozumienie i wsparcie dlatego my, sołtysi zwracamy się do Pani o gest dobrej woli i przychylenie do woli mieszkańców wsi. Liczymy na to, że swoją decyzją uspokoi Pani pogarszające się nastroje społeczne i relacje międzysąsiedzkie – dodają: Elżbieta Kurzawa, Bogusława Kaczmarska i Andrzej Chudziak.

Przypomnijmy, że wczoraj na biurko burmistrza Sanoka oraz przewodniczącego rady miasta trafił inny dokument, podpisany również przez sołtysów Bykowiec, Trepczy i Zabłociec.

Na podstawie wyników ostatnich konsultacji, które ugruntowały stanowisko mieszkańców Bykowiec, Trepczy i Zabłociec odnośnie pomysłu przyłączenia do Sanoka, sołtysi zaapelowali o „niepodejmowanie dalszych kroków proceduralnych” oraz o „pokój i spokój, a nie dodatkowy podział i konflikty”.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Sołtysi do burmistrza i radnych: Potrzebny spokój, a nie konflikt

grafika poglądowa

źródło: Red., materiały nadesłane

29-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

prawo \"kalego w gminie Sanok\"2022-03-29 16:04:04
0 1
Apeluję do właściciela tego portalu, aby w imię demokracji nie zamykał ust sanoczanom i nie trzymał jednostronnie przekazu z władzami gminy wiejskiej Sanok. Taka "demokracja" nazywa się MANIPULACJA.
Odpowiedz
pytanie2022-03-29 17:13:22
0 0
Wskaż, w którym miejscu i w jaki sposób właściciel tego portalu "zamyka usta sanoczanom"? W innym przypadku twoje twierdzenie można traktować jak pomówienie. I mam nadzieję, że tak zostanie potraktowane.
demokracja2022-03-29 17:43:26
0 1
Odpowiadam na pytanie, tylko trochę rozwinę myśl. Zablokowanie swobodnej wypowiedzi pod nickami dobitnie o tym świadczy. Mam odwagę logować się z fb i tylko dlatego pisze swobodnie. a teraz do rzeczy. Ci sołtysi powinni zbiorowo podać się do dymisji...wszyscy troje. Zamiast udawać demokratów, może odpowiedzą sobie i ludziom z wiosek dlaczego nie rozliczają władzy gminnej z kompletnej nieruchliwości? Dlaczego nie pytają gdzie ich dzieci chodzą do szkoły? Pozwolić sobie likwidować w tylu wioskach szkoły podstawowe i ŻEROWAĆ NA MIESZKAŃCACH SANOKA to dla nich jest idealny biznes? a co w tych opuszczonych szkołach jest? Posiali szczypiorek czy sałatę? Ludzie, mając takich sołtysów i władze gminne ogłoście wszem i wobec JESTEŚMY ZA...ŚCIANKIEM CYWILIZACJI
Odpowiedz
Pytanie2022-03-29 19:15:43
0 0
"Zablokowanie swobodnej wypowiedzi pod nickami dobitnie o tym świadczy." - przeczysz sam sobie. KAŻDY ma możliwość zalogowania się i wypowiedzi - JESTEŚ TEGO DOWODEM. Każdy ma możliwość zarejestrowania się, nawet nie posiadając FB. Wskaż proszę dowód na "zamykanie ust sanoczanom". KOMPLETNIE nie interesuje mnie twoje rozwijanie myśli na temat "dymisji", "demokracji", sołtysów i całej reszty... Rozwiń myśl o "zamykaniu ust sanoczanom". Wskaż na to dowód. Skup się na wskazaniu dowodu, na tezę, którą postawiłeś względem właściciela portalu.
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)