REKLAMA
REKLAMA

Sołtysi do burmistrza i radnych: Potrzebny spokój, a nie konflikt

SANOK / PODKARPACIE. Zakończyły się przeprowadzane już po raz trzeci konsultacje społeczne zarówno w mieście jak i w sołectwach. Wszystko w ramach pomysłu władz miasta na poszerzenie Sanoka o Bykowce, część Trepczy oraz Zabłotce. Przypomnijmy, że mieszkańcy sołectw po raz kolejny w zdecydowany sposób dali wyraz swojemu sprzeciwowi wobec przyłączania ich miejscowości do miasta. Przy średniej frekwencji niespełna 64% uprawnionych do głosowania, ponad 98% osób powiedziało NIE. Na podstawie wszystkich trzech edycji konsultacji, sołtysi Bykowiec, Trepczy i Zabłociec, wystosowali pismo do burmistrza Sanoka oraz radnych rady miasta z apelem o „niepodejmowanie dalszych kroków proceduralnych” oraz o „pokój i spokój, a nie dodatkowy podział i konflikty”. Dokument złożono dzisiaj w sanockim magistracie.

Z zakończonych niedawno trzecich już konsultacjach społecznych w mieście oraz w sołectwach branych pod uwagę w kontekście poszerzenia Sanok pisaliśmy tutaj:

Mieszkańcy wiosek nie chcą do miasta! WYNIKI konsultacji

Konsultacje społeczne w Sanoku zakończone. Urząd podał wyniki

foto: grafika poglądowa

Przypomnijmy, że w Sanoku oddano 1612 głosów (65 głosów nieważnych). Frekwencję szacuje się na niespełna 5%. Za przyłączeniem Bykowiec głosowało 73,95% osób, przeciw było 25,34%, a wstrzymało się 0,64%. Za przyłączeniem Zabłociec głosowało 73,69%, przeciw 25,27%, wstrzymało się 0,97%. Z kolei za przyłączeniem części Trepczy głosowały 73,37% osób, przeciw 25,53%, wstrzymało się 1,10%.

W sołectwach odnotowano następujące wyniki: W Bykowcach frekwencja wyniosła 60,19%, przeciwko przyłączeniu Bykowiec do Sanoka było 99,10%, z  przyłączeniem 0,9%, nikt nie wstrzymał się od głosu. W Trepczy frekwencja wyniosła 71,60%, przeciwko przyłączeniu było 99,53%, nikt nie zagłosował za, od głosu wstrzymało się 0,47% osób. W Zabłotcach frekwencja wyniosła 59,19%, przeciwko przyłączeniu Zabłociec do Sanoka zagłosowało 95,73%, za 3,42%, a 0,85% głosujących się wstrzymało.

Na podstawie wyników ostatnich konsultacji, które ugruntowały stanowisko mieszkańców Bykowiec, Trepczy i Zabłociec odnośnie pomysłu przyłączenia do Sanoka, sołtysi tych trzech miejscowości złożyli dzisiaj pismo do burmistrza oraz radnych Rady Miasta Sanoka, w którym apelują o „niepodejmowanie dalszych kroków proceduralnych” oraz o „pokój i spokój, a nie dodatkowy podział i konflikty”.

W magistracie oraz w biurze Rady Miasta Sanoka zapytamy o komentarz do przedstawionego pisma.

źródło: Red., materiały nadesłane

28-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)