REKLAMA
REKLAMA

Studenci ratownictwa medycznego z Sanoka pomagają na granicy! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Studenci z Uczelni Państwowej w Sanoku wraz z ratownikami z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku pełnią dyżury na przejściu granicznym w Krościenku. Punkt medyczny Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego na przejściu granicznym istnieje od ponad dwóch tygodni.

Dyżury w punkcie medycznym na przejściu granicznym w Krościenku pełnią ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego wraz ze studentami ratownictwa medycznego Uczelni Państwowej w Sanoku.

Niemal od początku konfliktu na Ukrainie studenci Instytutu Medycznego w Sanoku pełnią z nami dyżury w dzień i w nocy, zdobywając swoje pierwsze szlify zawodowe. W serdecznej i koleżeńskiej atmosferze „wchodzą” w naturalny sposób w środowisko ratownicze, stając się jego integralną częścią – czytamy na profilu Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku.

Studenci, którzy przyjechali z Ukrainy do Polski, by studiować, oprócz pomocy medycznej udzielają również pomocy w porozumiewaniu się i przełamywaniu barier językowych.

Młodzi ludzie, którzy przyjechali studiować do Sanoka z Ukrainy, są dzisiaj na granicy tłumaczami, bez których trudniej byłoby nam złamać barierę językową – przekazują ratownicy.

Taka postawa wpływa pozytywnie na samopoczucie uchodźców, którzy często powtarzają, że trafili z piekła do nieba.

– Nie da się przecenić pomocy, jaką niesie młodość, zaangażowanie i entuzjazm – przekazuje Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku.

Widząc ogrom dobra, spontanicznych aktów pomocy, bezinteresownych i bezimiennych ludzi dobrej woli, rodzi się poczucie, że jeszcze jest nadzieja na nowy, lepszy świat, a młodzi ludzie, których piękne postawy kształtują się w obliczu kryzysu humanitarnego, są tego świata przyszłością – dodaje.

Zadowoleni z postawy studentów są nie tylko ratownicy medyczni, ale także władze uczelni.

Bo studia to nie tylko nauka. To także reagowanie na ludzką krzywdę i chęć niesienia pomocy. Dziękujemy, że jesteście – czytamy na profilu sanockiej uczelni.

foto: materiały nadesłane

źródło: red., Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku/fb, Uczelnia Państwowa w Sanoku/ fb

Foto: materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PRZEJŚCIA GRANICZNE. Wprowadzono ruch pieszy. Bez kwarantanny i negatywnych testów
PODKARPACIE. 77 młodych patriotów rozpoczęło szkolenie w WOT (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

14-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)