REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy zawodników Samuraj Trans-San Sanok!

3 grudnia doszło do kolejnego historycznego wydarzenia w klubie Samuraj Trans – San Sanok! W tym właśnie dniu pierwszy raz w historii zawodnicy różnych sekcji seniorskich walczyli w dwóch miejscach w Polsce.

Sekcja MMA Samuraj Sanok wybrała się do Bochni gdzie uczestniczyła w ALMMA 222 o Puchar Polski Południowej – Samuraje zgłosili 4 zawodników Łukasz Rysz 84 kg (debiut Samuraja!) Vadym Knyshevych (70 kg) Illia Baideckyi (70 kg) Roman Kuziv (77 kg) wszyscy w formule ograniczonej seniorów pod wodza trenera Oleha Hryciuka przystąpili do zawodów.

Jednocześnie swój start w Mistrzostwach Polski w Boksie które odbywają się Zabrzu i są głównym turniejem eliminacyjnym do OLIMPIADY w Paryżu rozpoczął zawodnik wagi ciężkiej Pięściarz Adam Tutak (92 kg) który pod wodzą trenera Artura Szychowskiego odnosi sukces za sukcesem w bokserskiej wadze ciężkiej tym razem stanie przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze.

Zawody ALMMA 222 w Bochni rozpoczął Vadym Knyshevyvh który po emocjonującej walce pokonuje na punkty zawodnika Spartakusa Rzeszów Pawła Podkańskiego. Po czym melduje się w półfinale turnieju. Kolejnym zawodnikiem Samuraja który pojawił się w klatce był Illia Baideckyi, który w tej samej kategorii wagowej stoczył walkę z zawodnikiem Kotwica Team Kraków Pawłem Dróżdżem którego jednogłośnie pokonuje na punkty również meldując się w półfinale Pucharu. Trzeci w klatce pojawił się Roman Kuziv w wadze 77 kg który również stoczył pojedynek z zawodnikiem Kotwica Team Kraków – Filipem Karasiem. Roman zwycięża przed czasem przez poddanie dzwignią na ramię. Przyszedł czas na najcięższego z zawodników MMA Samuraj Sanok – Łukasz Rysz 84 kg. Sanoczanin zaliczył bardzo efektowny debiut w walce z zawodnikiem RMSiSW Bushido Ruda Śląska, którego ustawił szybką akcja w stójce, po czym obalił i przez całą walkę w pełni kontrolował w parterze zadając cios za ciosem, zwycięża zdecydowanie odnosząc pierwszy sukces dla Samuraj Trans-San Sanok!

Przyszedł czas na walki półfinałowe i finałowe. Vadym Knyshevyvh po jednostronnym widowisku zdecydowanie pokonuje zawodnika MMA Academy Cracov Yevhena Chernukhina i w ten sposób w swoim debiucie w barwach Samuraj Sanok awansuje do finału Pucharu Polski Południowej! Niestety drugi z zawodników Samuraja walczący w kategorii 70 kg Illia Baideckyi mimo zdecydowanej przewagi w walce półfinałowej z zawodnikiem MMA Academy Cracov Jakubem Płatkiem w wyniku kontuzji barku musi sie wycofac i ostatecznie zostaje sklasyfikowany na 3 miejscu. W trzecim półfinale wystąpił Roman Kuziv który wygrywa przed czasem poddając przez duszenie zawodnika Grappling Kraków Tomasza Majerczyka melduje sie w finale kategorii 77 kg!

Przyszedł czas na finały w których wystąpiło aż 3 z 4 zawodników Samuraj Sanok, którzy zaliczali tego dnia debiut!

Do finału w kategorii 84 kg Łukasz Rysz nie doczekał sie przeciwnika ponieważ ten nie był zainteresowany walką i poddał ja przez co Łukasz Rysz wygrywa FINAŁ ALMMA 222 i zdobywa PUCHAR POLSKI POŁUDNIOWEJ W MMA 84 KG! A przed nami zostały jeszcze dwa finały. W pierwszym w wadze 70 kg po dwóch wygranych walkach Vadym Knyshevyvh również zdecydowanie wygrywa finał z zawodnikiem MMA Academy Crakov Jakubem Płatkiem i w ten sposób zdobywa Puchar Polski Południowej w MMA 70 kg! Ostatni w klatce zameldował się Roman Kuziv, który obydwie walki eliminacyjne zakończył przed czasem w walce finałowej spotkał się ponownie z zawodnikiem Kotwica Team Kraków. Tym razem był to Oliver Lenart. Walka zaczęła się przewagą Romana, który w stójce punktował zawodnika z Krakowa, jednak w trakcie jednej z akcji obydwaj zawodnicy sprowadzili walkę do parteru w którym zawodnik z Krakowa znalazł się w pozycji z góry i niemal 2 minuty przeleżał na zawodniku Samuraja co prawdopodobnie zaważyło na wyniku walki. Sędziowie wskazali zwycięstwo zawodnika z Krakowa, jednak okoliczności tego werdyktu były co najmniej kontrowersyjne.

Wyjazd sekcji MMA Samuraj Trans-San Sanok na ALMMA 222 w Bochni zakończył się sukcesem a w klasyfikacji drużynowej seniorów Samuraj Trans-San Sanok zajmuje 1 miejsce!

Zawodnicy Samuraja stoczyli łącznie 10 walk z których 8 wygrali 1 przegrali i 1 musieli poddać ze względu na kontuzję.

To kolejny sukces Samuraj Trans-San Sanok którzy w ostatnim czasie osiągają sukcesy w wielu dyscyplinach sportów walki. 

materiały nadesłane

05-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)