REKLAMA
REKLAMA

„Tęsknoty”, autorstwa sanoczanki Agnieszki Dusznik. Wernisaż w Cisnej

CISNA  / PODKARPACIE. Wernisaż wystawy ikon pt.: „Tęsknoty” autorstwa Agnieszki Dusznik odbędzie się w piątek 16 września 2022r. o godz. 18.00 w Galerii Przy Pętli (siedziba w Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej). Zapraszamy serdecznie!

Na zdjęciu Agnieszka Dusznik. Foto: GCKiE w Cisnej

Agnieszka Dusznik

Artystka urodzona 6 września 1985 roku w Sanoku, zamieszkała na stałe w Bukowsku. Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych w Krasnem na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dyplom broniła u profesora Kotkowskiego, ze specjalizacji grafika warsztatowa – druk wklęsły.

Jej zainteresowania Sztuką były z nią od zawsze. Już w szkole podstawowej uczęszczała na lekcje malarstwa do znanych artystów sanockich m.in.: pani Anny Pilszak oraz pana Jerzego Wojtowicza – ikonopisarza.

Ukończyła również I stopień Szkoły Muzycznej w Sanoku w klasie skrzypiec, oraz studia licencjackie w zakresie sztuki muzycznej na PWZS w Sanoku. Jeszcze będąc w liceum rozpoczęła grę w zespole ludowym Lisznianie z Lisznej koło Sanoka.

Zamiłowanie do folkloru wzbudził w niej jej dziadek Edward Filipczak, jeden z założycieli zespołu, który ponad 40 lat grał w kapeli ludowej Bukownianie z Bukowska.

Sama również uczy gry na skrzypcach. Przez trzy lata prowadziła zajęcia w Gminnym Centrum Kultury |i Ekologii w Cisnej. Tam poznała wielu ciekawych ludzi, którzy pomogli jej w dalszym samorozwoju.

Już podczas studiów w Rzeszowie zainteresowała się pisaniem ikon, co stało się jej największą pasją a także sposobem na życie. Zgłębiając tajniki ikonopisarstwa współpracowała również z pracownią Veraikon – pani Jadwigi Denisiuk w Cisnej. Założyła również własną pracownię w Bukowsku, gdzie na co dzień mieszka i tworzy.

Jest również wykładowcą na pobliskim Uniwersytecie Ludowym w Woli Sękowej, gdzie sama uczy pisania ikon.

Poza muzyką ludową oraz pisaniem ikon Pani Agnieszka maluje również obrazy olejne, tworzy grafikę itp.

Jej kolejną pasją jest ogród gdzie może odpocząć i zebrać myśli.

źródło: GCKiE w Cisnej

08-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)