REKLAMA
REKLAMA

W Bukowsku biegli Tropem Wilczym również dla Ukrainy (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Podobnie jak w roku ubiegłym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym cieszył się w Bukowsku dużą popularnością! W obliczu rozpoczętej napaści zbrojnej na Ukrainę, 6 marca br. biegacze oddali hołd członkom powojennej konspiracji niepodległościowej, a także pokazali solidarność z walczącą o niepodległość Ukrainą.

Żołnierze Niezłomni zostali wyklęci, bo nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu – obok nazizmu – zaborczemu totalitaryzmowi. Stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Dziś naród ukraiński staje otwarcie z bronią w ręku w obronie swojej wolności i niepodległość, przeciw siłom tego samego potężnego agresora i jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy.

W ramach solidarności z narodem ukraińskim biegliśmy, aby wyrazić nasz głęboki sprzeciw wobec działań, które naruszają granice suwerennego kraju i ingerują w jego wewnętrzną spójność, a także działań, których skutkiem jest ludzie cierpienie.

Podczas biegu miała miejsce akcja krwiodawstwa dla potrzebującym, mająca na celu uzupełnienie zapasów brakującej krwi, która może uratować życie wielu osobom. Do mobilnego punktu poboru krwi , zgłosiła się spora grupa osób. Pamiętajmy „kropla drąży skałę”. My jesteśmy tylko małą kropelką, ale razem możemy być rwącą rzeką!

W sumie na dwu dystansach: 1963 metrów i 10 kilometrów wystartowało ponad 180 uczestników. Na krótszym dystansie 1963 m zwyciężył Jachimowski Jarosław (Pozytywnie Zabiegani Sanok) z czasem 07:08 a pierwszą kobietą na mecie była Sowa Róża – 10 lat (MKS Halicz) z czasem 08:33. Szczegółowe wyniki dostępne w załączniku.

Bieg na dystansie 1963 m okazał się prawdziwym biegiem rodzinnym, gdzie najważniejsza była wspólna, dobra zabawa, a rywalizacja sportowa była jedynie dodatkiem.

Jesteśmy niezwykle zbudowani ilością młodzieży i dzieci, które wzięły udział w tegorocznym biegu. W grze terenowej na dystansie 1963 m, pobiegła 30-osobowa grupa młodzieży z trzech gminnych szkół w Bukowsku, Nowotańcu i Pobiednie. Najszybszy czas wśród uczestników gry terenowej uzyskał Kacper Nowak z Zespołu Szkół w Bukowsku, drugie miejsce zajęła Kinga Małek z ZS w Nowotańcu a trzeci czas miał Klaudiusz Bochnak również z ZS w Bukowsku. Wszystkim gratulujemy startu i ukończenia biegu, który nie należał do najłatwiejszych – mówią organizatorzy.

Pod czujnym okiem nauczycieli ZS w Bukowsku, młodsze dzieci bezpiecznie pokonały dwa dystanse 160 i 500 m. Każde dziecko uczestniczące w biegu Przedszkolaka i Juniora otrzymało pakiet startowy, medal na mecie, a zwycięzcy dodatkowo nagrody. Wśród Juniorów najszybszy okazał się chłopiec Karol Długosz i dziewczynka Emilia Staszewska. Na podium stanęli także Tomasz Orzech i Iga Żytka oraz Ksawery Perkołup i Alicja Bochnak. Przedszkolaczki również dzielnie walczyły w swojej konkurencji i wszystkie dobiegły do mety. Na podium stanęli chłopcy Remigiusz Jęczkowski, Paweł Silarski i Antoni Marzec oraz dziewczynki: Maja Żak, Magdalena Łuszcz i Zofia Maza.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie 10 km okazał się Ziajka Karol (PGR) z czasem 38:51 a najlepszą zawodniczką Martyna Łuszcz (Gmina Bukowsko) z czasem 48:37.

Szczegółowe wyniki dostępne TUTAJ:

BIEG 1963 m – KLIKNIJ

BIEG 10 km – KLIKNIJ

Wyróżnieni zostali także: najszybszy zawodnik gminy Bukowsko, którym został ponownie Czesław Łuszcz oraz najszybsza zawodniczka gminy Bukowsko, jego córka Martyna Łuszcz. Dodajmy, że Katarzyna Łuszcz stanęła wraz z córką na podium Biegu Głównego. Gratulujemy całej rodzinie wyników i życzymy dalszych sukcesów. Rodzina Państwa Łuszcz jest doskonałym dowodem na to, że najlepszą motywacją dla dzieci jest przykład rodziców. Wśród biegaczy wyłoniony został najstarszy zawodnik Biegu Rodzinnego – Jerzy Haduch oraz najmłodszy biegacz, niespełna 5-letni Marcel Milasz.

Bieg w Bukowsku to nie tylko rywalizacja sportowa. Zarówno biegacze jak i kibice mogli uczestniczyć w militarnej wystawie historycznej przygotowanej przez Muzeum Militariów i Techniki w Woli Sękowej Podkarpackie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Ocalić od Zapomnienia” oraz zapoznać się z tajnikami przyrody prezentowanymi przez edukatorów z Nadleśnictwa Lesko.

Medale na mecie oraz nagrody dla zwycięzców w Domu Ludowym wręczali: wicestarosta sanocki Janusz Cecuła, przewodniczący rady powiatu sanockiego Robert Pieszczoch, wójt gminy Bukowsko Marek Bańkowski, dyrektor ZS w Bukowsku Andrzej Chrobak, sponsor główny biegu Zygmunt Podgórski oraz prezes TPZB Krzysztof Nitka.

Podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w przygotowania, pracę biura zawodów i zabezpieczenie trasy biegu. Na uznanie zasługuje, także społeczne zaangażowanie firm z gminy Bukowsko oraz z regionu.

źródło: materiały nadesłane

foto: Gmina Bukowsko – Fb

13-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)