REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Ośrodki przyjmujące uchodźców są pełne!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Dziś (11 bm.) w Starostwie Powiatowym w Sanoku miało miejsce spotkanie przedstawicieli samorządów oraz służb porządkowych, dotyczące sytuacji związanej z lokowaniem uchodźców w ośrodkach zlokalizowanych na terenie gmin powiatu sanockiego.

– Zabezpieczone, na chwilę obecną, miejsca w do przyjęcia uchodźców zostały wyczerpane – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Stanisław Chęć. Archiwum Starostwa powiatowego w Sanoku

– Z informacji przekazanych przez włodarzy gmin wynika, że zabezpieczone, na chwilę obecną, miejsca w do przyjęcia uchodźców zostały wyczerpane. Prowadzony jest punkt recepcyjny w Bukowsku. Zwiększamy w nim ilość dostępnych łóżek. Punkt będzie mógł pomieścić około 40 osób. Rozważamy przygotowanie drugiego takiego punktu – przekazuje Stanisław Chęć, starosta sanocki. 

Jak zaznacza starosta, nie ma stałego dopływu uchodźców na nasz teren. To wszystko jest płynne i zmienia się z godziny na godzinę.

– Aktualnie więcej pracy wkładamy w logistykę i choćby przygotowanie transportu darów, które są zbierane. Tak, aby trafiały zarówno na granicę, jak i do podmiotów, które przyjmują uchodźców. Sprawdzamy, jakich rzeczy, produktów potrzeba najbardziej. Chcemy, aby pomoc była najbardziej efektywna – dodaje nasz rozmówca.

Wójtowe i burmistrzowie mają zastanowić się nad rezerwami lokalowymi. Wydaje się oczywistym, że uchodźców będzie znacznie więcej.

– Po tych dwóch tygodniach od wybuchu wojny, zmieniły się formy pomocy. Spontanicznie pomagaliśmy osobom przekraczającym granicę, i nadal musimy  to robić. Pamiętajmy jednak, że już wiele osób przebywa na terenie naszego powiatu, województwa i kraju. I tutaj też samorządy muszą kierować określoną pomoc – kończy starosta Stanisław Chęć.

W spotkaniu wzięli udział burmistrzowie i wójtowie gmin Powiatu Sanockiego, służby mundurowe, przedstawiciele domów pomocy społecznej, sanepidu, szpitala i pogotowia.

Grafika poglądowa


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 POLSKA. Tragedia. Znaleziono ciała trzech chłopców z ranami ciętymi szyi!

POLSKA. Zabójstwo trzech chłopców. Policja poszukuje ojca jednego z nich! (FOTO)

Zderzenie dwóch busów na autostradzie! Dwie osoby poszkodowane (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE: Śmiertelne potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych!


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Teraz rodacy zrozumieją2022-03-13 08:30:32
0 0
Co to znaczy konkurować o miskę ryżu z braćmi i siostrami z Ukrainy. Nie było bezrobotnych? Teraz będą ich miliony konkurujących o pracę i miskę ryżu w Polsce
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)