REKLAMA
REKLAMA

”W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Wycieczka piesza

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku wraz z Kołem Przewodników PTTK, serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta Sanoka i okolic oraz osoby odwiedzające nasze miasto, do udziału w XVII edycji cyklu wakacyjnych wycieczek pod hasłem „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”.

Tradycyjnie w każdą niedzielę lipca oraz sierpnia, przewodnicy spod znaku PTTK będą zachęca do wspólnego wędrowania turystycznymi szlakami, w celu lepszego poznania piękna i bogatej historii naszego regionu.

Wycieczki te, społecznie (bez wynagrodzenia) według autorskich programów, poprowadzą członkowie Koła Przewodników przy Oddziale PTTK w Sanoku w osobach: Jagody Borek, Grażyny Chytła, Grzegorza Fundanicza, Mariusza Gałuszki, Janusza Kusiaka, Andrzeja Organa, Andrzeja Pieszczocha, Stanisława Sieradzkiego, Wiesława Sternika, Mirosława Sworsta, Jerzego Szlachcica, Edwarda Szychowskiego oraz Urszuli i Jakuba Wałachowskich.

Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku wraz z Zarządem Koła Przewodników PTTK w Sanoku serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK Z Łopiennika do Lasumiłej matecznika”

17 lipca 2022 (wycieczka piesza)

W programie
• przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Lesko – Baligród – Cisna
• przejście piesze na odcinku: Cisna „Stary Majdan” – Łopiennik 1069 m n.p.m. – „Lasumiła” – Jabłonki
• na zakończenie wędrówki ognisko
• trasa ŚREDNIO TRUDNA, czas przejścia – ok. 6,5 godz., punkty do GOT – 18.

Wpisowe
• 35 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
• 40 zł (przyszli Członkowie PTTK )

Świadczenia
• bezpłatna usługa przewodnicka
Kol. Mariusz Gałuszka
• transport i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:
• odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne
• wyżywienie (kanapki i kiełbaski na ognisko), picie, kijki, oraz dokument tożsamości

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku
lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 15 lipca (piątek) 2022 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 7:45. Wyjazd o godz. 8:00. Powrót do Sanoka ok. godz. 18:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Przewodnik i Ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR Mariusz Gałuszka: zapraszam Państwa na przejście nowo powstającą ścieżką dydaktyczno – kulturową na Łopiennik, szczyt będący celem wycieczki trzech słynnych pisarzy. Następnie udamy się w odwiedziny do najgrubszej jodły w Polsce, by nasz spacer zakończyć ogniskiem w urokliwym zakątku Nadleśnictwa Baligród.

źródło: materiały nadesłane

14-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)