REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku powstaną nowe bloki!

SANOK. W Sanoku powstaną nowe bloki. Na Posadzie przy ulicy Ustrzyckiej wybudowane zostaną dwa bloki, natomiast przy ulicy Konarskiego cztery.

Przy ulicy Ustrzyckiej tuż obok obiektu sportowo-hotelowego ”Wiki” powstaną dwa bloki komunalne, na ten cel miejskiej spółce mieszkaniowej została przekazana aportem 52-arowa działka. Jej wniesienie powoduje nabycie akcji spółki przez Gminę Miasta Sanoka. Spółka również na tym zyskuje, gdyż podwyższa swój kapitał, a tym samym poprawia swoją zdolność kredytową.

Miasto przekazało aportem ok. 52-arową działkę miejskiej spółce mieszkaniowej, która będzie wnioskować do Banku Gospodarczego Wsparcia o wsparcie w wysokości 80% kosztów budowy budynków mieszkalnych. Według wstępnej koncepcji może na niej powstać około 80 mieszkań — relacjonuje burmistrz na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Inwestycja jest możliwa dzięki projektowi ”Nowy Ład Mieszkaniowy”.

Kto będzie beneficjentem mieszkań?

Mieszkania te będą stanowiły mieszkaniowy zasób gminy. Przeznaczone będą w pierwszej kolejności dla osób oczekujących od kilku, bądź kilkunastu lat na mieszkania komunalne. Mieszkańcy będą płacić czynsz, który będzie ustalony przez radę, tak jak w innych mieszkaniach komunalnych.

Nowe bloki powstaną również przy ulicy Konarskiego. Tam z kolei zostaną wybudowane cztery bloki, w których będzie się znajdować 70 mieszkań.

Trwa przygotowanie wizualizacji mieszkań. Prace chcemy rozpocząć w 4. kwartale tego roku — czytamy na profilu burmistrza.

Bloki mają zostać wybudowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to spółki, które w porozumieniu z samorządem budują mieszkania, które mają atrakcyjną ofertę czynszową. Osoby, które nie mają zdolności kredytowej mogą dojść do własności lokalu.

Pierwszeństwo w przyznaniu mieszkania będą miały rodziny z dziećmi nieposiadający prawa własności do żadnego lokalu.

grafika podglądowa

źródło: Red., Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski – Mieszkańcy/Fb


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nie żyje 64-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy (ZDJĘCIE)

30-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)