REKLAMA
REKLAMA

Wietrzny czwartek. Strażacy mieli sporo pracy! (ZDJĘCIA)

Wiele pracy mieli strażacy w całym regionie w w związku z wichurami, jakie miały miejsce w czwartek. W Sanoku strażacy z Państwowej Straży Pożarnej brali udział w 20 zadaniach. W Brzozowie interweniowali 30 razy. W Lesku było nieco spokojnie. Strażacy mieli 8 wyjazdów. Wiać ma także dziś w nocy oraz jutro. Jest wydane ostrzeżenie 2 stopnia.

Powyżej zdjęcia OSP Wzdów z akcji, w których brali udział.

Strażacy w powiecie sanockim w związku z wichurami interweniowali w sumie 20 razy. W 10 przypadkach chodziło o zerwane poszycia dachowe. Raz w związku z zerwaną linią energetyczną i 9 razy w przypadku powalonych drzewa na drogi lub na prywatnych posesjach.

W powiecie brzozowskim w sumie w akcjach brało udział blisko 400 strażaków. Zarówno PSP, jak i OSP. Jednostka KP PSP Brzozów została wezwana do 30 miejscowych zagrożeń. W 19 przypadkach chodziło o zerwane, zniszczone poszycia dachowe. 13 zgłoszeń dotyczyło budynków gospodarczych, a 6 budynków mieszkalnych. Najwięcej pracy było we Wzdowie, gdzie wiatr uszkodził 4 budynki mieszkalne i 10 budynków gospodarczych. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew.

W regionie nieco spokojnie było w powiecie leskim. Strażacy zostali zadysponowani do 8 zdarzeń. 7 dotyczyło powalonych drzew. 1 zatkanego przepustu drogowego.

W Szczepańcowej (powiat krośnieński) na pojazd spadło drzewo. Foto: OSP KSRG Szczepańcowa.

Strażacy ochotnicy z Humnisk brali udział m.in. przy usuwaniu powalonego drzewa na budynek gospodarczy oraz dodatkowo dwukrotnie przy gaszeniu pożarów sadzy.

foto: OSP KSRG Humniska

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa, ostrzegające przed silnym wiatrem. – Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane – czytamy w komunikacie.

Obowiązuje ono aktualnie od północy, do godziny 18:00 (19 lutego).


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

18-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)