REKLAMA
REKLAMA

Wjechał do rowu i dachował. Był kompletnie pijany (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Tyrawa Solna. Kierujący seatem wjechał do rowu i dachował. Mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz 56-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 11.30, w miejscowości Tyrawa Solna w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Seat, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu a następnie dachował.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 56-latek był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna przewoził pasażera. Uczestnicy zdarzenia na miejscu zostali przebadani przez służby medyczne. Okazało się, że nie odnieśli poważnych obrażeń i nie wymagają hospitalizacji.

56-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Sanok (3), OSP Tyrawa Wołoska (3)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)