REKLAMA
REKLAMA

Dwór z XIX wieku zyskał nowy blask (FOTO)

PISAROWCE / PODKARPACIE. Dobiegają końca prace związane z remontem budynku byłego dworu Rylskich w Pisarowcach. To kolejny etap prac związanych z remontem byłego XIX w. dworu, w którym obecnie funkcjonuje Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole.

Realizacja obecnych robót odbywa się przy udziale środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Departamentu Ochrony Zabytków w kwocie 80 000,00 zł. Całkowita wartość zadania inwestycyjnego pn. „Remont elewacji wraz z odnowieniem i uzupełnieniem elementów architektonicznych, poprawa funkcjonalności zespołu dworsko-parkowego w Pisarowcach” szacowana jest na kwotę 203 308,34 zł.

Zakres robót obejmuje zabezpieczenie budynku przed działaniem czynników atmosferycznych, wykonanie remontu elewacji z odnowieniem i uzupełnieniem elementów architektonicznych oraz poprawę funkcjonalności budynku w szczególności:

  • demontaż zadaszenia nad drzwiami,
  • częściowe skucie tynku na elewacji,
  • wykonanie renowacji tynków elewacyjnych – odnowienie i uzupełnienie elementów architektonicznych.

Ze względu na zabezpieczone środki finansowe zadanie ograniczono jedynie do renowacji elewacji i montażu określonych elementów architektonicznych.

UG Sanok

25-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)