REKLAMA
REKLAMA

Wojsko na drogach Podkarpacia. Apel do kierowców (FOTO)

PODKARPACIE. W najbliższych dniach żołnierze i sprzęt Żelaznej Dywizji będą przemieszczać się między innymi po drogach krajowych województwa podkarpackiego. Ma to związek z rozpoczętymi ćwiczeniami z udziałem żołnierzy polskich i amerykańskich. Wojskowi zwracają się z apelem do kierowców.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Prosimy również, aby nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych – czytamy w krótkim komunikacie 18. Dywizji Zmechanizowanej na Facebooku.

Rozpoczyna się zasadnicza faza ćwiczenia „Żelazna Brama”. W ciągu najbliższych dni żołnierze i sprzęt Żelaznej Dywizji będą przemieszczać się po drogach krajowych województw mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego.

To coroczne ćwiczenie, którego głównym celem jest sprawdzenie w terenie stanowisk dowodzenia 19 Brygady Zmechanizowanej i 18 Pułku Logistycznego przed zbliżającą się certyfikacją.

18. Dywizja Zmechanizowana – Facebook

Przypominamy również o innym apelu, z którym już kilka miesięcy temu do obywateli zwróciło się Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zastanówmy się nad tym, co i kiedy publikujemy w sieci. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na informacje, które zamieszczamy w social mediach, a które m. in. dotyczą Wojska Polskiego oraz wszystkich wojsk sojuszniczych, które przebywają w naszym kraju – podawał MON.

źródło: MON – Twitter

 

źródło: 18. Dywizja Zmechanizowana – Facebook, MON – Twitter

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Trwają poszukiwania 29-latka, który wypadł ze skutera do wody (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

26-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kierowcy natomiast zwracają się z apelem do wojskowych aby nie rozpoczynali manewrów w czasie wypoczynku Polaków, którzy chcą bezpiecznie dojechać na majówkę.2022-04-26 09:38:55
0 0
Kierowcy natomiast zwracają się z apelem do wojskowych aby nie rozpoczynali manewrów w czasie wypoczynku Polaków, którzy chcą bezpiecznie dojechać na majówkę. Podkarpackie drogi to nie Marszałkowska, pchacie się tam z tymi kolumnami akurat gdy ludzie chcę wrócić do swoich rodzin.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)