REKLAMA
REKLAMA

Wojsko Polskie apeluje: ”Cisza sprzyja powodzeniu operacji”

PODKARPACIE / POLSKA. Wojsko Polskie intensywnie się szkoli podnosząc w ten sposób swoje umiejętności, sprawdzając też przygotowanie i gotowość bojową. Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Ćwiczenia mają na celu sprawdzanie procedur i potwierdzanie zdolności wojsk do realizacji przemieszczenia, osiągania gotowości w rejonie wskazanym do działania oraz zapewnienie niezależności od innych jednostek, które na danym terenie się znajdują.

Systematycznie sprawdzamy oraz weryfikujemy procedury, między innymi dotyczące transportu i ruchu wojsk. W związku z powyższym kolumny wojsk mogą przemieszczać się po naszym kraju. Od wielu lat ćwiczymy w terenie przygodnym, dzięki czemu możemy szkolić się w warunkach, które dodają realizmu szkoleniu – informuje Wojsko Polskie.

Transport i ruch wojsk jest elementem znajdującym się we wszystkich rodzajach prowadzonych przez siły zbrojne działań. Posiadanie możliwości przemieszczania sił w celu podjęcia pełnego zakresu funkcji i zadań jest kluczowe dla zapewnienia efektywności przyszłych operacji narodowych i wielonarodowych. Zdolność do transportu i ruchu wojsk dotyczy całego zakresu zadań Sił Zbrojnych RP, w obecnym i przewidywanym środowisku bezpieczeństwa.

Wojsko Polskie / archiwum / zdjęcie podglądowe

Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – cisza sprzyja powodzeniu operacji…. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia czy dokumenty przeznaczone wyłącznie do użytku służbowego może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności – apeluje Wojsko Polskie.

Udostępnianie materiałów i dzielenie się informacjami na temat żołnierzy czy sprzętu wojskowego, jego lokalizacji i ilości ułatwia śledzenie działań armii.

Chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy, nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Chronimy Was – Wy chrońcie nas – przekazuje Wojsko Polskie.

Szczególnie dziś zastanówmy się nad tym, co i kiedy publikujemy w sieci. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na informacje, które zamieszczamy w social mediach, a które m.in. dotyczą #WojskoPolskie oraz wszystkich wojsk sojuszniczych, które przebywają w naszym kraju – informuje za pośrednictwem Twittera Ministerstwo Obrony Narodowej.

źródło: Wojsko Polskie, MON/TT


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
MORAWIECKI: Rosja wykorzystuje dzieci i kobiety jako żywe tarcze (KONFERENCJA, VIDEO)

Kolejne pociągi z uchodźcami jadą w głąb kraju (VIDEO, FOTO)

 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

06-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

PiS obiecał strzelnice w każdym powiecie dla Polaków kilka lat temu aby podnieść obronność!!! KŁAMCY? 2022-03-06 20:33:50
0 0
Dlaczego nie ma w Polsce strzelnic z naszych podatków?? Jaki sąd zajmie się tymi obietnicami bez pokrycia PiSu? Teraz w razie wojny jak mamy się bronić ? Gdzie WOT z Sanoka jeździ na strzelnice ?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)