REKLAMA
REKLAMA

POLAŃCZYK. Wspólne ćwiczenia służb ratowniczych nad Zalewem Solińskim (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP, żołnierzami amerykańskiej armii i 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, strażakami oraz bieszczadzkim WOPR, ćwiczyli współdziałanie służb na wypadek zaistnienia niebezpiecznych sytuacji. Doskonalono umiejętności, przygotowując się do zabezpieczenia sezonu turystycznego. Trzydniowe szkolenie odbyło się nad Zalewem Solińskim.

Od środy do piątku, w Polańczyku odbywało się szkolenie służb ratowniczych pn. „Wataha”. Organizatorem szkolenia była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Wzięli w nim udział funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie – Plutonu Wsparcia Taktycznego, policjanci z CBŚP, żołnierze armii amerykańskiej, żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, strażacy z województwa podkarpackiego oraz bieszczadzki WOPR.

Szkolenie miało na celu przede wszystkim usprawnienie współdziałania służb, na wypadek zaistnienia niebezpiecznych sytuacji oraz przygotowanie do zabezpieczenia sezonu turystycznego. Doskonalenie zawodowe z zakresu ratownictwa wodnego oraz działań specjalnych na wodzie odbyło się z wykorzystaniem łodzi typu RIB.

Pierwszego dnia uczestnicy szkolenia zapoznali się z tworzeniem stanowisk liniowych, budowaniem systemów asekuracyjnych oraz zasad korzystania z nich. Następnie wykorzystali pozyskane umiejętności w praktyce, podczas pokonywania przeszkód na Zaporze Jeziora Solińskiego. Scenariusz drugiego dnia szkolenia obejmował m.in. incydent terrorystyczny z wzięciem zakładnika, jego odbicie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i udzieleniem mu pomocy, a także wydobycie osoby poszkodowanej z tonącego pojazdu. Ostatniego dnia przeprowadzono scenkę – poszukiwanie osoby uzbrojonej i szczególnie niebezpiecznej, w trudnym terenie, z wykorzystaniem map, kompasów i urządzeń GPS.

Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne certyfikaty. Wręczył je Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Jacek Juwa. W zakończeniu wspólnych ćwiczeń wziął też udział Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie insp. Jacek MaślankaKomendant Powiatowy Policji w Lesku podinsp. Grzegorz Koczera oraz naczelnik rzeszowskiego zarządu CBŚP mł. insp. Krzysztof Buchała.

Zdjęcia: Bartosz Wilk – KWP w Rzeszowie


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Wjechał na przejazd i uszkodził rogatkę (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)