REKLAMA
REKLAMA

XII Droga Krzyżowa Służb Mundurowych w powiecie leskim (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI. W Zwierzyniu w powiecie leskim, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych województwa podkarpackiego, gromadzące przedstawicieli służb mundurowych wraz z kapelanami i przedstawicielami władz samorządowych okolicznych gmin i powiatów. Tradycyjnie już nabożeństwo to odbywa się w piątek, przed Niedzielą Palmową. Podkarpacką Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – insp. Stanisław Sekuła.

W piątek, po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służb mundurowych województwa podkarpackiego. Po raz dwunasty, funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami i przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.

Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – insp. Stanisław Sekuła oraz Naczelnik Wydziału Prewencji – mł. insp. Piotr Kluz, a także komendanci miejscy i powiatowi z Przemyśla, Krosna, Jarosławia, Sanoka, Ustrzyk Dolnych i Leska, oraz funkcjonariusze z tych jednostek.

FOTO: KPP Lesko

Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej, Służby Więziennej, a także Wojsko Polskie, państwowa i ochotnicza Straż Pożarna, Straż Ochrony Kolei, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty.

źródło: KPP Lesko


ZOBACZ RÓNIEŻ:
SANOK. Pożar altanki na Posadzie (VIDEO)


SANOK. Zdezelowany skatepark. Dzieci z urazami. Kto na to pozwala? (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)