REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA. Baciary gwiazdą wieczoru! Impreza plenerowa, wystawy, autobusy (VIDEO)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Popularny zespół Baciary będzie gwiazdą wieczoru podczas finału obchodów 150-lecia kolei w regionie bieszczadzkim. W niedzielę na Zakuciu będzie jeszcze wiele innych atrakcji, między innymi: impreza plenerowa, pokaz sprzętu i wyposażenia Straży Ochrony Kolei oraz prezentacja autobusów Autosanu.

W piątek w zagórskim Foresterium zorganizowano konferencję panelową na temat kolei dla bezpieczeństwa rozwoju integracji Europy.

Zaproszeni goście debatowali o roli kolei na przestrzeni lat, a także o wyzwaniach jakie w jej kontekście niosą ze sobą aktualne wydarzenia geopolityczne. Nie zabrakło jasnych deklaracji dotyczących modernizacji linii 108 Stróże-Krościenko. Niebawem na naszym portalu relacja z tego wydarzenia z wieloma wywiadami.

Na dzisiaj zaplanowano przejazd pociągu okazjonalnego ze stacji Zagórz do Komańczy. Uczestnicy wydarzenia przejdą do Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie odbędzie się ekumeniczna modlitwa o pokój na świecie zakończona wspólnym odśpiewaniem „Barki”.

Niedziela to finał wydarzenia.

Impreza plenerowa odbędzie się na terenie ośrodka „Zakucie” w Zagórzu.

Przewidziano między innymi: pokaz sprzętu i wyposażenia Straży Ochrony Kolei, prezentację autobusów firmy Autosan, jubileuszową wystawę pamiątek kolejarskich i fotografii ze zbiorów Grzegorza Nycza (Foresterium), koncert zespołu HIT oraz występ gwiazdy wieczoru, zespołu Baciary (21:00).

Baciary – Żyje się raz (official music video)

źródło: Wydawnictwo Fonograficzne Tercet

źródło: Red., UMiG Zagórz

foto: poglądowe

21-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)