REKLAMA
REKLAMA

ZAŁUŻ: Nowoczesne przejście dla pieszych już gotowe (FOTO)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych to jeden z ostatnich elementów inwestycji realizowanej w Załużu. Chodzi oczywiście o przebudowę ponad 2,5 km odcinka drogi.

Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Sanoka. Wartość realizowanego przez Powiat Sanocki zadania wynosi 6 mln 900 tys. zł z czego 3 mln 855 tys. zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a 500 tys. zł to wsparcie z Nadleśnictwa Brzozów.

Wykonana została nowa nawierzchnia na długości 2 630 metrów, chodnik na długości 540 metrów, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, 15 miejsc postojowych. Utwardzone zostały ponadto pobocza na szerokości 75 cm. Powstanie także oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Prace zakończą się do listopada br.

Dodatkowo 17 października rozstrzygnięty został przetarg na budowę kanalizacji deszczowej oraz 110 metrów chodnika, który powstanie po lewej stronie drogi, przy ostatnich zabudowaniach. Najkorzystniejszą ofertę złożyło ponownie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z.o.o z Sanoka.

26-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)