REKLAMA
REKLAMA

Rozpowszechnianie wiedzy na temat wybitnych węgierskich postaci w ZS w Pobiednie (ZDJĘCIA)

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie zakończył realizację projektu „Sándor Petőfi, św. Elżbieta Węgierska, Antal Doráti – Rozpowszechnianie wiedzy na temat wybitnych węgierskich postaci”. Zadanie publiczne było współfinansowane ze środków otrzymanych od Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie.

W dniu 24 października br. w Zespole Szkół w Pobiednie obchodzony był Dzień Węgierski, podsumowujący projekt „Sándor Petőfi, św. Elżbieta Węgierska, Antal Doráti – Rozpowszechnianie wiedzy na temat wybitnych węgierskich postaci”.

Z radością przypominamy, że Dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w 2022 roku po raz drugi z rzędu przyznał wsparcie Zespołowi Szkół w Pobiednie na realizację kolejnego projektu. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy podjąć wiele działań projektowych, które wpłynęły na rozwój naszej szkoły. Najważniejsze z nich to:

  • Przeprowadzenie Szkolnego Konkursu Czytelniczego im. Sándor Petőfi;
  • Przeprowadzenie w formie zdalnej Powiatowego Konkursu Wiedzy o wybitnych Węgrach;
  • Działalność Koła Przyjaciół Węgier, które rozpowszechniało wiedzę o wybitnych Węgrach wśród uczniów, rodziców i społeczności lokalnej;
  • Przeprowadzenie Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych na szczeblu gminnym pt. „Śladami św. Elżbiety Węgierskiej”;
  • Przeprowadzenie Konkursu Taneczno-Wokalnego dla dzieci przedszkolnych na szczeblu gminnym pt. „Muzyka – miłość Antala Doráti”;
  • 24.10.2022 r. – Dzień Węgierski i podsumowanie projektu, podczas którego wystąpili m.in. laureaci Gminnego Konkursu Taneczno-Wokalnego: Grupa Niebieska z Przedszkola w Bukowsku pod kierunkiem p. Beaty Kocaj, Grupa I z Przedszkola w Pobiednie pod kierunkiem p. Magdaleny Adamskiej, Grupa II z Przedszkola w Pobiednie pod kierunkiem p. Magdaleny Nitka.

Na organizowane przez nas konkursy wpłynęło wiele prac i zgłoszeń. Jury wyłaniało najlepsze prace, za które dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody dostosowane do swojego wieku.

Podjęte przedsięwzięcia zainteresowały i upowszechniły informacje o życiu i działaniach wybitnych Węgrów, przybliżyły ich postawę wobec wartości oraz zapoznały z zasługami w kształtowanie polsko-węgierskiej przyjaźni. Zadania publiczne były współfinansowane ze środków otrzymanych od Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie.

Głównym efektem działań projektowych jest przybliżenie uczniom, rodzicom, społeczności lokalnej życia i działalności wybitnych Węgrów oraz bezpośrednie poznawanie historii, kultury, współpracy Polski i Węgier.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. W. Felczaka.

Katarzyna Wojtuszewska-Cap
dyrektor Zespołu Szkół w Pobiednie

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

26-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook