REKLAMA
REKLAMA

ATAK NOŻOWNIKA. 16-latek trafi do schroniska dla nieletnich. Przyznał się do winy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wracamy do sprawy ataku nożownika na 12-letnią dziewczynkę w Rzeszowie. Dziś w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie rozpatrywano wniosek złożony przez Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszów o umieszczenie podejrzanego 16-latka Kyryla H. w schronisku dla nieletnich. 

Młody mężczyzna z Ukrainy jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 12-letniej rodaczki Anastasi. Prokuratura chce, by napastnik sądzony był jako osoba dorosła. Wniosek ten będzie rozpatrywany jednak dopiero po opinii przedstawionej przez biegłych. Na dzisiejszej rozprawie Sąd wydał postanowienie o umieszczeniu małoletniego w ośrodku poprawczym na okres trzech miesięcy. 

Z uzyskanych informacji dowiadujemy się, iż 16-letni Ukrainiec przyznał się do winy. Nieznany jest jednak nadal motyw działania. 

Przypomnijmy: 13 listopada 2023 roku około godz. 17 tej, przy ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, doszło do napadu na 12 letnią dziewczynkę. Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem.

Dziewczynka przytomna, zdołała zadzwonić do swojej mamy, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia i zadzwoniła na numer alarmowy. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Rzeszowie. Przeszła operację w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr. 2 w Rzeszowie i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

fot. KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Atak nożownika w Rzeszowie. Lekarze wybudzili 12-latkę

16-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

super ziomuś z ukrainy2023-11-16 19:48:56
0 0
to dostajemy od chachłów...
Odpowiedz
Ale bohater2023-11-17 20:12:36
0 0
Szkoda zamykać go w poprawczaku, za dwa lata oddać ojczyznie na front i wykaże się odwagą skoro go energia rozpiera
Odpowiedz
out2023-11-19 13:18:35
0 0
dokładnie, jaki poprawczak??!! deportacja na upadline i na front, niech ojczyzny broni jak taki bohater z nożem do dzieci...
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)