REKLAMA
REKLAMA

Bardzo dobry występ zawodnika Pantera Sanok w Międzynarodowym Turnieju!

1 kwietnia w Gliwicach na Hali Widowiskowo Sportowej „Sośnica” odbył się I Judo Masters CUP. Do turnieju przystąpiło ponad 100 zawodników z Polski, Słowacji, Ukrainy, Niemiec, Belgii, Czech a nawet z Brazylii rywalizujących na 3 matach równocześnie w kategoriach: Amator i Weteran.

Zawodnik Pantera Sanok Bartosz Werszański startował w kategorii -81kg AM3 (40-44) gdzie po emocjonujących walkach uplasował się na drugim miejscu podium pokonując Michała Mazura z Budowlani Sosnowiec w pięknym stylu poprzez wykonanie rzutu poświęcenia Ura-Nage. Technika ta nazywana jest największym rzutem w judo. Wymaga siły, korzysta z szybkości i łączy te dwa elementy, aby wyeliminować potrzebę wcześniejszego kuzushi – wychylenia. Po mocnym uścisku talii i wykonaniu pełnego łańcucha kinetycznego od kostek do bioder i ramion.Portal eSanok.pl jest oficjalnym patronem medialnym 

esanok1Ura-nage w ostatnim czasie stało się obecnie najczęściej wykonywanym rzutem u kobiet i mężczyzn we wszystkich kategoriach wagowych. Technika ta potrafi być skuteczna wobec mistrzów świata, pozwala rzucić, przeciwników górujących wzrostem i specjalistów od silnego i wysokiego uchwytu.

Nasz zawodnik walkę finałową stoczył z KS Judo Czechowice Dziedzice – Rafałem Chromikiem przegrywając minimalnie poprzez Wazari (druga najwyższa ocena w judo) i trzymanie w parterze Sankaku-gatame (Równoległe, trójkątne trzymanie nogami) po wielu próbach wyjścia z tego chwytu musiał zadowolić się ostatecznie drugą lokatą w tym turnieju co jest dużym sukcesem dla reprezentanta Sanoka!

Bartosz Werszański na co dzień jest fizjoterapeutą który z zamiłowania do sportu trenuje judo rekreacyjnie w grupie masters.

– To świetny sposób na zdrowy styl życia, poprawę kondycji oraz umiejętności samoobrony. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w judo – można zacząć trenować w każdym wieku. Treningi judo pomagają w budowaniu siły mięśniowej, poprawie elastyczności oraz koordynacji ruchowej – dodaje nasz medalista na koniec.

materiały nadeslane

05-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)