Ekoball Stal Sanok pokonuje rywali. Trzy punkty na starcie rozgrywek (VIDEO, ZDJĘCIA)

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Ekoballu Stali Sanok rozpoczęli zmagania w IV lidze podkarpackiej. Beniaminek w 1. kolejce podejmował zespół Sokoła Kolbuszowa Dolna. „Żołto-niebiescy” okazali się minimalnie lepsi, wygrywając pojedynek 2:1. Bramki dla sanoczan zdobyli: Damian Barszczak oraz Szymon Płocica.

Ten mecz nie miał faworyta. Piłkarze Ekoballu Stali Sanok przystępowali do rozgrywek wzmocnieni kilkoma ciekawymi transferami i dużymi ambicjami walki na tym szczeblu rozgrywek. Z kolei drużyna gości to solidna, czwartoligowa ekipa, która w poprzednim sezonie zajęła wysokie, czwarte miejsce w lidze.

Spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem, ze względu na kłopoty z dojazdem sędziów, Pierwszą akcję zakończoną strzałem przeprowadzili goście. Zza pola karnego uderzał Adrian Nowak, jednak piłka przeszła obok bramki. W 7′ po zagraniu ręką zawodnika przyjezdnych, z okolic 16. metra próbował z rzutu wolnego Piotr Lorenc, jednak piłka sparowana przez mur nie sprawiła kłopotów bramkarzowi Sokoła. Minutę później ponownie próbował szturmować bramkę Ekoballu aktywny w tym meczu Adrian Nowak, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała ponad bramką. Kibice oglądali sporo walki w środkowym sektorze boiska. W 14′ na po próbie strzału Piotra Lorenca na bramkę Sokoła, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. „Z rogu” dośrodkowywał Jakub Kloc, który wrzucił piłkę pod nogi zupełnie niepilnowanego Damiana Barszczaka. Ten z  najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, zapisując się jako pierwszy zdobywca bramki w tym sezonie. W 20′ gospodarze przeprowadzili składną akcję, po której strzelał z 16. metra wyróżniający się tego dnia Szymon Słysz. Piłka po jego uderzeniu znalazła się minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później, po kontrze sanoczanie z przewagą liczebną nacierali na bramkę Sokoła, jednak piłkę przed „16” stracił Szymon Płocica. W 31′ sporo mógł namieszać znów Adrian Nowak, jednak w polu karnym piłkę zabrał mu Damian Barszczak. W 40′ ekipa Sokoła wykonywała rzut z autu, po którym piłkę w polu karnym wyłapał Dariusz Półkoszek. Bramkarz Ekoballu Stali daleko wybijał piłkę, którą przechwycił Szymon Płocica, lobując główką bramkarza gości. Tym samym sanoczanie prowadzili już 2:0, a asystę przy golu zaliczył … bramkarz miejscowych. W pierwszej połowie Dariusz Półkoszek interweniował jeszcze po strzale Mazurka.

W przerwie meczowej miała miejsce krótka uroczystość. Z rąk prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby pamiątkowy puchar z racji awansu do IV ligi odebrał prezes Ekoballu Stali Sanok Tomasz Mateja.

Druga połowa była już mniej atrakcyjna od pierwszej. Gracze Sokoła próbowali podkręcić tempo i ruszyć do odrabiania strat, jednak cofnięci w defensywie sanoczanie mądrze bronili wyniku. Gra toczyła się w środku pola, a ataki rozbijane były przez oba bloki defensywy. Obaj trenerzy próbowali szukać szans na zmianę obrazu gry poprzez wprowadzenie zawodników z ławki rezerwowych. W 72′ goście przeprowadzili akcję. Po dograniu długiej piłki do Kornela Kołacza, zawodnik wystawił piłkę Adrian Nowakowi, który umieścił futbolówkę w siatce. Bramka kontaktowa poderwała gości do ataku. Już kilka minut później znów uderzał Nowak, jednak z jego strzałem pewnie poradził sobie Dariusz Półkoszek. Szansę na rozstrzygniecie meczu mieli sanoczanie w 80′. Po rzucie rożnym sporo zamieszania sprawili Mateusz Padiasek i Piotr Zieliński, po których uderzeniach z głowy dwukrotnie obrońcy gości musieli wybijać piłkę niemal z linii bramkowej.  Sanoczanie kończyli mecz w dziesięciu. W 86′ Dawid Czyrny ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę i zmuszony został opuścić boisko. Przewagę liczebną próbował wykorzystać m. in. Mokrzycki – jego strzał z głowy minął jednak bramkę Półkoszka. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść ekipy Pawła Załogi.

Kolejne spotkanie sanoczanie rozegrają na wyjeździe. Już w najbliższą środę, „żółto-niebiescy” wybierają się do Rzeszowa, gdzie zagrają z rezerwami Resovii.

Ekoball Stal Sanok – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1 (2:0)
Damian Barszczak 15′, Szymon Płocica 40′ – Adrian Nowak 71′

Ekoball Stal Sanok: 99. Dariusz Półkoszek – 4. Mateusz Padiasek, 44. Barszczak Damian (66′ 11. Maciej Maślany) , 92. Marcin Sobol – 13. Mikołaj Gawlewicz, 16. Piotr Lorenc (71′ 23. Łukasz Tabisz), 7. Kacper Słysz, 9. Jakub Kloc, 98. Szymon Słysz (83′ 18. Dawid Kogut) – 17. Patryk Zieliński, 27. Szymon Płocica (68′ 77. Dawid Czyrny)
rezerwowi: 25. Mateusz Jagniszczak, 2. Dawid Nowosielski, 5. Mateusz Mateja, 10. Rafał Domaradzki