REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Parking przy przychodni. „Ludzie i samochody brodzą w błocie” (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Od Internauty otrzymaliśmy sygnał dotyczący „komfortu” parkowania przy przychodni zlokalizowanej przy ulicy Lipińskiego w Sanoku. Nasz czytelnik jest niezadowolony ze stanu technicznego parkingu znajdującego się przy budynku. – Mało miejsc, parking nieutwardzony, ludzie i samochody brodzą w błocie – pisze. Czy planowany jest jego remont?

Na zdjęciu Grzegorz Panek. Fot. arch. prywatne

– Budynek Przychodni Specjalistycznej w Sanoku powstał w latrach 80-tych ubiegłego wieku, kiedy samochodów zarejestrowanych w Polsce było około 2 mln, obecnie samochodów jest 10 krotnie więcej, a miejsca parkingowe przy przychodni nie zwiększyły się 10-krotnie. Niestety położenie i wielkość nieruchomości nie pozwalają na zagospodarowanie większej ilości miejsc parkingowych (choć w ostatnich 3 latach utwardzono znaczną cześć dla pojazdów od strony ulicy Lipińskiego) – wyjaśnia Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

Niestety duża liczba pacjentów powoduje, iż większość miejsc postojowych jest zajęta, a możliwości parkowania przy drogach publicznych znajdujących się wokół przychodni są ograniczone.

– Taki stan rzeczy powoduje, iż osoby korzystające z naszej przychodni nie zawsze mają gdzie zaparkować i zatrzymują się na miejscach do tego nieprzystosowanych. Oczywiście po okresie jesienno-zimowym przystąpimy do prac polepszający obecne miejsca postojowe – dodaje nasz rozmówca.

Zdjęcia parkingu zostały wykonane w dniu 18.01.2023, w godzinach 16:00 – 16:15.

Grafika poglądowa.

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)