REKLAMA
REKLAMA

Wiele lat fotograficznych zmagań zaowocowało sukcesem! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Jak ważne jest rozwijanie swoich pasji i umiejętności także podczas studiów udowodnił absolwent Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych Adrian Czech.

Podczas 27. edycji konkursu fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego, otwierającej 100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego zdobył Grand Prix konkursu za zdjęcie zatytułowane „Ukłony przed  walką” oraz Nagrodę Specjalną Zarządu Głównego PZŁ za fotografię  „W śnieżnej krainie”.

– Wiele lat fotograficznych zmagań zaowocowało zdobyciem Grand Prix w jednym z najstarszych polskich konkursów fotograficznych – Konkursie Fotograficznym ŁOWCY POLSKIEGO im. Włodzimierza Puchalskiego z czego jestem bardzo dumny – tłumaczy Adrian.

Podczas studiów swój warsztat fotograficzny szlifował w Kole Naukowym „FOTOsynteza”  pod czujnym okiem  dr. Mariana Szewczyka.

– W rozwijaniu mojej pasji pomogło mi uczestniczenie w plenerach KN Fotosynteza oraz w warsztatach fotografii przyrodniczej gdzie mogłem poznać świetnych fotografów dzikiej przyrody takich jak Grzegorz Leśniewski – wspomina Adrian.

Swojej radości z sukcesu Adriana nie kryje oczywiście dr Szewczyk.

– Bardzo Adrianowi gratuluję i jestem dumny że działał w uczelnianym kole „FOTOsynteza”. To nie pierwszy sukces Adriana. Za jego wcześniejsze zwycięstwo w konkursie organizowanym przez Bieszczadzki Park Narodowy, otrzymał nagrodę Rektora naszej Uczelni. W kole pojawił się z już ugruntowaną wiedzą fotograficzną. Niezwykle sumienny i pracowity. Z zasadami i humanitarnym podejściem do istot żywych. Nie tylko posiadł umiejętności fotograficzne ale wnikliwie studiował biologię fotografowanych zwierząt. W sumie to na pewno stanowi to podstawę jego mistrzostwa. Niezwykle koleżeński, radosny i pełen pasji. Bardzo bym się ucieszył by znów pojawił się w murach naszej Uczelni. Jestem też przekonany że jeszcze o nim nie raz usłyszymy! – wspomina dr Szewczyk.

Adrian fotografuje głównie w Bieszczadach, ale nie tylko i jak samo mówi Bieszczady i Beskid Niski to wspaniałe tereny, które są idealnym miejscem do fotografowania dzikiej przyrody. Dzięki temu tutaj w miejscu zamieszkania może obserwować dziką przyrodę i uwieczniać piękne momenty.

To oczywiście nie pierwsza nagroda Adriana. Jest on laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in.: „Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”, konkursu fotograficznego „Podkarpackie Pełne Zachwytów”, polsko-słowackiego konkursu pn.: „Wokół Kremenarosa – CZŁOWIEK – PRZYRODA – KULTURA” oraz wielu innych.

Jedną z jego fotografii pt. ”Mroczne spojrzenie” wykonaną podczas warsztatów fotograficznych właśnie z Grzegorzem Leśniewskim  do dzisiaj można podziwiać w rektoracie naszej uczelni. Adrianowi życzymy  dalszych sukcesów, radości z fotografowania, a my jesteśmy dumni z takich absolwentów.

„Ukłony przed  walką”

„W śnieżnej krainie”

materiały nadesłane

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)