REKLAMA
REKLAMA

Łączy Nas Sanok broni burmistrza. „Demokraci rozpoczęli kampanię wyborczą”

SANOK / PODKARPACIE. Nie milkną echa publikacji autorstwa Demokratów Ziemi Sanockiej, którzy w internetowym wpisie wskazali na osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością, a które pełnią lub pełnili funkcje w sanockich miejskich spółkach. Burmistrza Tomasza Matuszewskiego w obronę wzięło Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok, które zarzuca Demokratom „naginanie faktów” oraz rozpoczęcie kampanii wyborczej.

O wpisie Demokratów pisaliśmy tutaj:

NADESŁANE: „SANOK. Miejsce do zarabiania pieniędzy dla ludzi PiS”

O komentarz poprosiliśmy burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy ją na naszej stronie.

Tymczasem głos w sprawie zabrali przedstawiciele Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok, którzy nie zgadzają się ze interpretacją Demokratów Ziemi Sanockiej i zarzucają im „naginanie faktów” oraz rozpoczęcie kampanii wyborczej.

Wpis publikujemy w całości:

„Demokraci zapatrzyli się w TVP!?

Demokraci Ziemi Sanockiej przez ostanie lata naoglądali się rządowej tvp.info i postanowili rozpocząć kampanię wyborczą według obowiązujących tam reguł. Naginają fakty na potrzeby swojego przekazu, a przy okazji stygmatyzują wymienione z nazwiska osoby.

Drodzy Demokraci, którzy w 2018 roku byliście gotowi dla władzy w mieście poprzeć kandydata PiS-u – nie traktujcie kogokolwiek przedmiotowo. Szastacie nazwiskami, piętnujecie ludzi i ręka Wam nie zadrży.

– Nie stać Demokratów na merytoryczną ocenę czyjejś pracy?
– Jakie merytoryczne zarzuty macie Państwo do pracy prezesa Krzysztofa Jarosza w SPGK?

Dla informacji: rada nadzorcza SPGK liczy 6 osób. Dlaczego Demokraci wymieniają jedno nazwisko, a o pozostałych członkach milczą? Ilustrująca tekst Demokratów fotografia burmistrza i premiera, wyjęta z szerszego kontekstu, o czym ma świadczyć? Że obaj panowie się przyjaźnią?

Przez ostatnie dwie kadencje w Polsce rządziło Prawo i Sprawiedliwość.

-Wbrew obawom wygłaszanym w kampanii samorządowej w 2018 roku przede wszystkim na portalu esanok, że bezpartyjny burmistrz się nie sprawdzi – to właśnie obecny niezależny i bezpartyjny burmistrz potrafił przekonać do swoich projektów przedstawicieli rządzącej partii, z premierem włącznie.
– Czy Demokraci Ziemi Sanockiej mają inną opinię w tej sprawie?

Pytanie do Demokratów: kim są – jeśli już badamy sympatie i przynależności polityczne:

▪️ Jowita Nazarkiewicz,
▪️ Artur Kondrat,
▪️ Ewa Zamaria,
▪️ Tomasz Mazurkiewicz to? Odpowie ktoś?
▪️ Bogdan Struś Sekretarz Miasta obejmował urząd jako Demokrata Ziemi Sanockiej – to prawda czy fałsz!? Panie i Panowie Demokraci?

Ciekawe, co powiedzą Demokraci, widząc burmistrza Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski – Mieszkańcy na fotografii z premierem Jerzym Buzkiem?

Na koniec jeszcze uwaga!!: od wszystkich środowisk szykujących się do wyborów, a zwłaszcza od Demokratów, sympatyzujących z KO, oczekiwaliśmy przede wszystkim przykładu pozytywnej kampanii i konstruktywnego programu dla miasta”.

Burmistrz Tomasz Matuszewski oraz prezes SPGK Krzysztof Jarosz podczas spotkania z byłym premierem Jerzym Buzkiem w Brukseli w lipcu 2023. Foto: Oficjalny profil burmistrza Sanoka na Facebooku

źródło: Łączy Nas Sanok – Fb, Demokraci Ziemi Sanockiej – Fb

17-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

litości ludzie 2023-11-17 23:07:14
2 0
Czy to zdjęcie ma nas przekonać że Buzek wie co to za projekt i to popiera ?
Odpowiedz
Koledzy kolegom2023-11-20 13:31:07
0 0
Czas sprawdzić zasadność fotośmieszków czyli powiązania decyzyjno finansowe.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)