REKLAMA
REKLAMA

Nowe pomieszczenia w sanockim szpitalu. Pozyskano 4 mln zł (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI. SPZOZ w Sanoku, dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Sanockiego, wybudował nowoczesne pomieszczenia, które będą wykorzystywane na potrzeby laboratorium zakładu analityki i mikrobiologii. Inwestycja była niezbędna, ponieważ obecne warunki lokalowe szpitala w znacznym stopniu ograniczają udzielanie pacjentom świadczeń medycznych.

Powiat Sanocki pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 4 000 000,00 zł na realizację projektu „Bieszczadzkie Centrum Zdrowia – restrukturyzacja i modernizacja SPZOZ w Sanoku jako odpowiedź na potrzeby zdrowotne i uwarunkowania ekonomiczne oraz konieczność integracji systemu usług medycznych na poziomie regionalnym (ponadpowiatowym)”.

W ramach inwestycji zaplanowaliśmy alokację zakładu analityki i zakładu mikrobiologii do pawilonu diagnostyczno-zabiegowego – mówi starosta Stanisław Chęć. – Przystąpiliśmy do rozbudowy szpitala o nowe laboratoria, aby zwiększyć ilość wykonywanych badań. W bieżącym roku planujemy wyposażyć pomieszczenia w niezbędny sprzęt i meble. 

Obecnie w strukturze SPZOZ w Sanoku w ramach szpitala specjalistycznego funkcjonują dwa laboratoria, w których pomimo ograniczonych możliwości lokalowych, wykonywanych jest około 500 000 badań analitycznych i mikrobiologicznych w skali roku.

W listopadzie 2022 roku zakończyliśmy prace budowlane i przeprowadziliśmy stosowne odbiory nowego obiektu w pawilonie diagnostyczno-zabiegowym o pow. ok. 1050 m² – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku. – Jakość wykonywanych badań w sanockim szpitalu potwierdzana jest corocznie certyfikatami Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej oraz Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej, jednakże dalszy rozwój tej działalności medycznej w naszym szpitalu uzależniony jest od alokacji komórek organizacyjnych do nowej lokalizacji.

Warto dodać, że tylko w minionym roku SPZOZ w Sanoku wzbogacił się o nową aparaturę i sprzęt medyczny o wartości ponad 9 000 000,00 zł, a 28 grudnia szpital otrzymał certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia w zakresie działalności zakładu leczniczego. Certyfikat świadczy o wysokiej jakości usług wykonywanych przez sanocki szpital.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

03-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

aby zwiększyć ilość wykonywanych badań2023-01-03 11:07:54
0 0
czyli nie leczyć
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)