REKLAMA
REKLAMA

PANTERA SANOK: Udany turniej Judo Carpatia Cup!

JASŁO / SANOK. W miniony weekend odbył się prestiżowy turniej Judo Carpatia Cup w Jaśle. W zawodach wzięło udział wiele klubów z Polski, Ukrainy, Słowacji, Kosowa czy Węgier, a w sumie 500 zawodników. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczestnicy pokazywali wysoki poziom techniczny i siłę fizyczną.

W turnieju brały udział również drużyny dziecięce, w tym reprezentacja klubu Pantera Sanok. Dziewięcioro młodych zawodników stawiło czoła rywalom, zdobywając kilka wspaniałych miejsc na podium.

W większości były to debiutanckie zawody dla zawodników z roczników 2009-2014, którzy rywalizowali w judogach. Jednak, mimo braku doświadczenia na zawodach, sanoccy zawodnicy pokazali, że potrafią walczyć. Największe sukcesy odniosła Lena Izdebska, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii U13-36kg oraz Maksymilian Florko, który wygrał w kategorii U13-60kg. Ponadto, Gabriela Izdebska w kategorii U11 – 28kg oraz Florencja Kaczmarek w kategorii U13 -33kg. zajęły drugie miejsca.

Tuż za podium na czwartych miejscach znaleźli się Bartosz Węgrzyniak, w kategorii U13-39kg oraz Maciej Banit w U15- 73kg.

Kolejne miejsca za podium zajmowali Damian Dmitrzak U15-42kg, Michał Bończak U15-60kg oraz Jakub Bończak U13-35kg .

Ponieważ judo to sport rozwijający wiele cech fizycznych i psychicznych, w tym siłę, szybkość, zwinność, kondycję, koordynację ruchową i gibkość, jest on szczególnie polecany dla dzieci. Oprócz tego, judo pomaga rozwijać koncentrację, skupienie i pewność siebie. To właśnie dzięki tym zaletom judo zostało zarekomendowane przez UNESCO jako najlepszy sport dla dzieci i młodzieży w wieku 4-21 lat.

Pantera Sanok prowadzi nabór uzupełniający dla dzieci i młodzieży we wszystkich grupach wiekowych. Treningi odbywają się w siedzibie klubu w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku przy ulicy Stróżowskiej 4. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w judo, jest mile widziany w klubie Pantera Sanok. Oprócz korzyści dla zdrowia, sport ten pozwala na rozwój wielu cech charakteru, takich jak wytrwałość, samodyscyplina i szacunek do innych, co przynosi korzyści na wielu płaszczyznach życia.

 

materiał nadesłany

28-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)