REKLAMA
REKLAMA

REGION: Wyrzuciła śmieci. Szybko została namierzona

PODKARPACIE. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy może zgłosić zagrożenie występujące w miejscu jego zamieszkania. W ostatnim czasie jedna z takich informacji dotyczyła nielegalnego wyspiaka śmieci w miejscowości Niedźwiada. Czynności podjęte przez dzielnicowego doprowadziły do ustalenia osoby, która nielegalnie wyrzuciła śmieci.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala w prosty sposób poinformować policjantów o przypadkach łamania prawa. To właśnie dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji, policjanci już niejednokrotnie ustalili i ukarali sprawców wielu czynów, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Jednym z takich zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, była informacja o dzikim wysypisku śmieci, w miejscowości Niedźwiada. Zgłoszenie to zostało przydzielone do weryfikacji dzielnicowemu, który szybko ustalił sprawcę zaśmiecenia przydrożnego terenu. Jak się okazało, była to mieszkanka Glinika. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać funkcjonariuszom informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie ich bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji można łatwo i przede wszystkim anonimowo, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Istnieje również możliwość dodawania zdjęć i komentarzy. Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, należy mieć dostęp do internetu i po uruchomieniu aplikacji zaznaczamy miejsce na mapie, które nas interesuje oraz rodzaj zagrożenia. Następnie zgłoszeniem zajmują się policjanci, którzy sprawdzają, czy rzeczywiście na wskazanym przez mieszkańców miejscu dochodzi do łamania prawa. Pamiętajmy jednak, że nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – to tego wciąż służy numer alarmowy 112.

KPP Ropczyce


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Zakapuj swojego sąsiada2023-03-11 12:31:20
0 0
a można na tej mapie złożyć donos na biedre i kaulanda że zanieczyszczają glifosatem i robakami żarcie?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)