REKLAMA
REKLAMA

Sanocka uczelnia promuje odnawialne źródła energii

SANOK / PODKARPACIE. Blisko 150 tysięcy złotych otrzyma Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku na realizację projektu „OZE – dobry kierunek na przyszłość” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Umowę na dofinansowanie podpisali rektor Uczelni dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz prezes i zastępca prezesa WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba i Bogusław Kida.

Jak podkreśla rektor Uczelni:

Projekt będzie miał charakter kompleksowego wsparcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów w zakresie kształcenia w tematyce odnawialnych źródeł energii. W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie 20 warsztatów praktycznych, 2 konkursów naukowych oraz opracowanie koncepcji ławeczki solarnej, którą w ramach pracy magisterskiej w Instytucie Technicznym wykonają studenci kierunku mechanika i budowa maszyn przy wsparciu wykładowców, a ich praca stanie na dziedzińcu uczelni, promując nowoczesne rozwiązania w przestrzeni publicznej.

 

W ramach projektu w Instytucie Technicznym powstanie także pracownia dydaktyczna odnawialnych źródeł energii wraz z wyposażeniem. Pracownia wraz z urządzeniami będzie służyła do prowadzenia zajęć dla studentów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Całość zaplanowanych w projekcie przedsięwzięć, których zakończenie zaplanowano na koniec października 2024 roku, będzie skupiona na promowaniu tematyki odnawialnych źródeł energii oraz ich praktycznego zastosowania w życiu codziennym.

materiały nadesłane

02-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kot bełkot 2023-02-02 13:58:29
0 0
Po co nam tacy co nasze ssą a cudze promują? W polskiej nauce brak nam prawdziwych naukowców. Jeśli nie są w stanie wymyślić nic dla państwa głową pozostaje zasysanie dofinansowań na wypłaty kadr i świstki magiisterskie.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)