REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Figury Maryjne zamiast „obscenicznych” rzeźb? (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Lokatorzy bloków przy ul. Traugutta oraz ul. Langiewicza w Sanoku zostali poinformowani przez Sanocką Spółdzielnię Mieszkaniową o wniosku mieszkańców Sanoka i okolic, którzy chcą usunięcia „obscenicznych” rzeźb z placów pod blokami, a w ich miejsce zamontowania figur Maryjnych.

grafika poglądowa

14 września na klatkach bloków zlokalizowanych przy ul. Traugutta oraz ul. Langiewicza w Sanoku pojawiły się komunikaty Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

SSM informuje w nich, że do administracji zarządcy wpłynął wniosek mieszkańców Sanoka i okolic z żądaniem usunięcia dwóch rzeźb zainstalowanych przed laty na podwórkach przed blokami.

Rzeźby obrażają nasze uczucia moralne, szpecą i straszą swoją brzydotą, wynaturzeniem ludzkiego ciała, są obsceniczne – argumentują wnioskodawcy.

Jednocześnie wnoszący petycję żądają, aby umożliwić im postawienie w miejsce rzeźb dwóch figur Maryjnych – podaje SSM.

Do sprawy wrócimy.

foto: internet

16-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

i git2023-09-15 13:34:36
1 2
Matka Boska jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Odpowiedz
Kapliczkomaniak2023-09-15 14:11:32
0 2
Tylko jak będziecie stawiać kapliczki to weźcie je zróbcie w starym stylu, jak w Beskidzie Niskim. Murowane, tynkowane ręcznie, same naturalne materiały. Trzeba dbać o tradycyjny styl. Jak chcecie zobaczyć ANTY-przykład to idźcie na osiedle Prugara Ketlinga i Kochanowskiego to zobaczycie jak NIEpowinny wyglądać kapliczki. Wpisać w gogla "kapliczki beskid niski" i się wzorować.
Odpowiedz
Mam nadzieję że to nie pomysł na kampanie 2023-09-15 14:21:46
2 0
Jakiegoś sprytnego kandydata a radnego :)
Odpowiedz
szok!!!2023-09-15 16:31:01
2 0
Jutro zaczną zbierać podpisy pod petycję "unieważnić Michała Anioła i freski z kaplicy Sykstyńskiej" ?? A co! Jak szaleć, to szaleć!
Odpowiedz
w Rzeszowie jest podobnie2023-09-16 16:30:00
2 0
ktoś wymyślił temat zastępczy w Sanoku. W Sanoku chodzi o te pomniki tam chodzi o " WIELKĄ C... " i temat zastępczy grzejemy i ludzie kłócą się o pierduły a w tym samym czasie WYGASZAMY SANOK i światła w Sanoku. Nie ma miejsc pracy , wyludnia się Sanok .... mieszkania drogie jak w Rzeszowie
Odpowiedz
Ciemnota2023-09-17 03:22:41
0 0
Może z okazji wyborów włączcie chociaż np . co drugą latarnie,bo nie dość że ciemnota to jeszcze nocne ciemności jak w średniowieczu. Przed złem co czai się w ciemnościach nie obroni nas figurka Maryjki choćby była na każdej ciemnej ulicy.
Odpowiedz
WDR2023-09-17 11:57:04
0 0
Z tego ca ja kojarzę to te rzeźby stoją na Wójtostwie już ok 40 lat ! I nikomu do tej pory to nie przeszkadzało. Niezłe tempo bojowników o uczucia moralne. Wyrosły już prawie dwa stracone pokolenia na tych zgniłych i zepsutych moralnie dziełach. Przerażające. Na marginesie przyznać należy, że dzieła może faktycznie wybitne nie są. Postuluję w tym miejscu wnioski o usunięcie wszystkich antycznych i nie tylko dzieł artystycznych znajdujących się w miejscach publicznych, muzeach, galeriach itp. z przyrodzeniami męskimi i żeńskimi na wierzchu. W to miejsce dajemy kapliczki maryjne. Taka to rechrystianizacja europy w stylu disko polo.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)