REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Park handlowy Brama Bieszczad w Sanoku! (WIZUALIZACJA)

SANOK / PODKARPACIE. Firma Refield, która zaprojektowała i wybuduje nowy pasaż handlowy w Sanoku, przekazała informację co do nazwy obiektu. Będzie to Brama Bieszczad. Są pierwsi najemcy; Biedronka, Rossmann, Pepco i Dealz. Otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2025.

Od czasu pierwszej publikacji na temat inwestycji Refield w Sanoku sporo się zmieniło. Park handlowy pierwotnie miał być dużo mniejszy i zapewniać podstawową ofertę handlową. Dostępność terenu i ogromne zainteresowanie najemców skłoniło jednak inwestora do powiększenia projektu. Brama Bieszczad będzie mieć łącznie ok. 23 000 GLA. W pięciu budynkach znajdzie się ok. 25 sklepów, które będą stanowiły komplementarny miks najemców. Operatorem spożywczym będzie Biedronka. Dodatkowo w ofercie sprzedażowej będą punkty gastronomiczne, sklepy z odzieżą, artykułami do domu czy elektroniką. Nowa koncepcja spełni więc kryteria power centrum – dużego parku handlowego w dogodnej, podmiejskiej lokalizacji, świetnie skomunikowanej z resztą miasta.

– Sanok i zabezpieczona przez nas działka są idealne pod budowę obiektu. Nasza inwestycja zdominuje rynek handlowy w regionie i zapewni mieszkańcom dostęp do pełnej oferty handlowej – mówi Fabian Eryk Barbarowicz.

Termin otwarcia inwestycji zaplanowaliśmy na drugą połowę 2025 rok. Będzie to jak dotychczas, największy obiekt jaki realizujemy. Ponadto to atrakcyjny produkt inwestycyjny, powstający z myślą o przyszłości: ma świetną lokalizację, przemyślany i uważnie dobrany tenant-mix z rozpoznawalnymi sklepami dobrze funkcjonującymi na rynku. Będzie go również charakteryzować wysoka jakość wykonania oraz, co rzadko spotykane w sektorze parków handlowych, dbałość o ekologię i efektywność energetyczną poprzez certyfikację BREEAM i instalację stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Takich właśnie obiektów poszukują fundusze inwestycyjne, więc o zainteresowanie potencjalnych inwestorów nie musimy się obawiać – dodaje.

– Dla władz miasta ta inwestycja to kierunek inwestycyjnego rozwoju. Nie tylko wzbogaci rejon o nowe propozycje handlowe, ale także o kolejne miejsca pracy – zaznacza burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

– Biedronka, Rossmann, Pepco i Dealz to pierwsi najemcy, którzy pojawią się w obiekcie. Cały czas prowadzimy intensywne rozmowy i negocjacje z kolejnymi najemcami, tak by do końca roku osiągnąć komercjalizację na poziomie 50% , a do połowy przyszłego roku już 100% – mówi Roland Kaczmarek, manager ds. komercjalizacji.

Wizualizacja: Refield Sp. z o.o.

Doskonała podmiejska lokalizacja Bramy Bieszczad, tuż przy rondzie i przecięciu głównych arterii regionu (drogi krajowe nr 28 oraz drogi krajowej nr 84), zapewnia wygodny dojazd z różnych stron miasta.

– Duży, ok. 10-hektarowy teren z wygodnym dojazdem, u zbiegu obwodnicy i drogi prowadzącej w Bieszczady – to idealne miejsce na obiekt handlowy.

– Ogromnie cieszy nas zainteresowanie wokół Bramy Bieszczad i oferty, którą przygotowujemy. Mogę zapewnić, że wśród najemców znajdą się marki lubiane i wyczekiwane. Powiększyliśmy nasz projekt, aby zapewnić mieszkańcom m.in. restaurację drive-thru, market budowlany, sklepy modowe, drogeryjne oraz szereg innych propozycji zakupowych – podkreśla Fabian Eryk Barbarowicz, prezes zarządu Refield.

Sanok to 40-tysięczne miasto w dolinie Sanu na Podkarpaciu, ze względu na swoje usytuowanie jest nazywany wrotami Bieszczad.
Potencjalnych klientów tu nie brakuje – gmina Sanok liczy 57 tys. mieszkańców, a powiat – 95 tys. Sanok może pochwalić się dobrze rozwiniętą siecią dróg lokalnych i krajowych oraz linią kolejową, co łącznie ułatwia nie tylko ruch w całym powiecie, ale również usprawnia transport towarów i umożliwia szybki dostęp do innych regionów kraju. Miasto jest jednym z niewielu tej wielkości bez zintegrowanego, nowoczesnego ośrodka handlowego. Brama Bieszczad będzie zatem pierwszą inwestycją tego typu w mieście, a biorąc pod uwagę jej skalę – także jedyną.

Refield to firma deweloperska działająca na rynku nieruchomości komercyjnych i prowadząca inwestycje w systemie “buduj-wynajmij-sprzedaj”
 Specjalizuje się w realizacji parków handlowych w mniejszych miastach powiatowych. Spółka zaczęła działalność w 2017 roku jako TUF RE, a od 2022 funkcjonuje pod marką Refield. Dzięki zmianom firma zwiększyła możliwości operacyjne oraz swój potencjał finansowy. Obecnie współpracuje z kilkoma inwestorami i realizuje projekty o dużo większej skali, kładąc nacisk na budowę obiektów ponadczasowych – dobrze przemyślanych, przyjaznych najemcom, klientom oraz środowisku.

Wizualizacja: Refield Sp. z o.o.

materiały nadesłane / red.

16-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Galeria2023-09-16 09:15:45
0 2
Dobrze że nie kolejny szmateks.niech powstanie jakieś kino helios lub multi kino tego brakuje w Sanoku
Odpowiedz
Pytanie do burmistrza i radnych 2023-09-16 09:20:29
1 0
Jaki wpływ na sanocki handel będzie miała ta inwestycja. Czy przeprowadzono jakieś badania ? Jaki wpływ na miejsca pracy? Czy i ile mniejszych sklepów w Sanoku się zlikwiduje a może powstaną kolejne ?
Odpowiedz
Matumatumatu szewski2023-09-16 12:31:49
1 0
wpuszczasz do Sanoka koncerny, które zniszczą sanockich przedsiębiorców.
Sobiesław Z - likwidator Autosanu2023-09-16 12:36:17
1 0
Tomasz M. - likwidator całej przedsiębiorczości sanockiej
Polska to dziwny kraj2023-09-16 12:22:30
1 0
Tylu mamy patriotów a najbardziej intratny biznes prowadzą zagraniczne firmy i nie ważne czy to banki, handel czy wiatraki . A ludzie cieszą się że nabijają kabzę kapitałowi obcemu ... Pracy szukając bardzo często za granicą
Odpowiedz
nie widzę przyszłości dla Sanoka2023-09-16 12:36:23
1 0
Ktoś pyta burmistrza o analizy wpływu tej WSPANIAŁEJ
Odpowiedz
jaki rozwój?2023-09-16 12:43:53
2 0
państwo radni, gdzie wasze myślenie? Na co wy się godzicie? Chodzicie jak dzieci we mgle. Kiedy handel był dźwignią rozwoju? Ktoś z was kończył jakieś studia? Wystarczy, że Galeria Sanok dorżnęła częściowo handel w centrum, to teraz dorżnięcia reszty ciąg dalszy? Pytają o analizy wpływu tej wspaniałej inwestycji ale cisza wokoło. Ludzie, organizujcie referendum o odwołanie bo Autosan już pada, autobusów tyle co kot napłakał, miasto ustawione w roli żebraka bo trzeba zbudować kolejną ciepłownię na jego koszt. To po ile będzie się płaciło za gigajula? Swiatła gaszą, a handel ma zbawić miasto? To wykończy drobnych sklepikarzy i wyśle ich na kasy do tego molocha. W innych miastach centra handlowe są zamykane, a "oświecony Sanok" stawia galerie. Debilizm totalny
Odpowiedz
konkwistador plus 2023-09-16 13:18:06
1 0
burmistrze samorządowcy kłaniają się kapitałowi a nie jakimś mieszkańcom
Proponuje poczytać o szczegółach 2023-09-16 17:17:17
0 0
"Operatorem spożywczym będzie Biedronka." Popatrzmy na Biedronki w Sanoku: Krakowska 194, Krakowska 2, Lipińskiego 17, Przemyska 24. Myślę że w Sanoku następna Biedronka jest bardzo potrzebna... Refield (ze strony): Zgodnie z przyjętą strategią, skupiamy się na mniejszych miastach powiatowych, odpowiadając tym samym na potrzeby tamtejszych społeczności. Więc proszę przestać narzekać: to są potrzeby, nawet jak o tym mało kto wie. Oczywiście z lokalnego społeczeństwa. Poza tematem: W piątym roku od modernizacji (proszę doczytać przez kogo wykonana była ta modernizacja) w galerii w Krośnie padł sklep Szachownica. Ale to dopiero w piątym roku.
Odpowiedz
No i fajnie!2023-09-17 09:38:00
0 0
Koniec z jeżdżeniem do Krosna. Bo Ci , którzy twierdzą że sanoczanie ubierają się w sanockich sklepach to chyba na głowę upadli.
Odpowiedz
WDR2023-09-17 12:21:19
0 0
Brama Bieszczad czyli gwóźdź do trumny lokalnych sklepikarzy i handlu w centrum miasta - łącznie z nie tak dawno oddaną do użytku galerią. Paradoksalnie Gmina Miasta Sanoka jako zarządca wielu lokali handlowo usługowych w centrum miasta sama poniekąd sobie szkodzi. Czynsze znowu spadną bo zainteresowanie takimi lokalami będzie aktualnie bliskie "0". Rozkaz padł: handel z miasta wyprowadzić ! Ktoś w tym zakresie robi jakieś analizy, badania ? Czy to jedna wielka improwizacja ? Ludzi w mieście coraz mniej a powierzchni handlowych przybywa. Turyści mknący obwodnicą o niczym inny nie marzą tylko aby zrobić zakupy w galerii Brama Bieszczad. Słabo to widzę.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)