REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Można rozpoczynać procedurę wyboru wykonawcy nowego mostu!

SANOK / PODKARPACIE. Jak informuje w mediach społecznościowych burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, dziś (25 maja), został podpisany dokumentacja, która pozwoli na ogłoszenie przetargu na budowę nowego mostu przez rzekę San.

– Dziś podpisałem dokumentację SWZ (Specyfikacja warunków zamówienia) umożliwiającą rozpoczęcie procedury wyboru wykonawcy na budowę mostu przez rzekę San pn. Budowa mostu na rzece San wraz z budową dróg dojazdowych i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 (ul. Królowej Bony). Posiadamy Projekt Wykonawczy, który wykonała Frima Sweco z Krakowa. Wartość dokumentacji projektowej z nadzorem autorskim 1 505 858, 25 zł brutto – czytamy na profilu Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski – Mieszkańcy, fb.

Włodarz Sanoka dziękuje jednocześnie przedstawicielom firmy Sweco za profesjonalne podejście do zadania oraz bardzo dobrą współpracę podczas jego realizacji. – W tym jakże krótkim czasie udało nam się uzyskać wiele trudnych, ale jakże ważnych decyzji, umożliwiających wszczęcie procedury przetargowej – podkreśla.

I dodaje: – Dziękuję wszystkim osobom reprezentującym instytucje rządowe, wojewódzkie oraz lokalne za pomoc w uzyskaniu wszystkich decyzji niezbędnych do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji. To już ostatnia prosta, jeszcze w tym roku wbijemy łopatę pod budowę nowej przeprawy mostowej. Wierzę, że inwestycja istotnie wpłynie rozwój turystyczny, gospodarczy miasta a także zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Będzie także ważna z punktu widzenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Muzeum Budownictwa Ludowego ułatwiając dostęp dobrych instytucji.

wizualizacje foto: Sweco Polska SP. Z O.O. dla UM Sanok / materiały nadesłane


MATERIAŁ ZREALIZOWANY W PAŹDZIERNIKU 2022

SANOK. Ważna zmiana w projekcie budowy nowego mostu! Tak będzie wyglądał (VIDEO, WIZUALIZACJA)

25-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

To jest skandal2023-05-25 14:54:05
0 0
Na co komu ten most? Gdzie on będzie prowadził, w krzaki? Ktoś niezłego wała odstawia za nasze pieniądze. Co, ten obecny most jest zły? Pisowcy są w stanie każdą kasę rozwalić - oby to nie ich kasa.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)