REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Rzemieślnicy obchodzili swoje święto (ZDJĘCIA)

SANOK. 19 marca w kalendarzu przypada Święto Rzemieślników. 18 marca lokalni rzemieślnicy, członkowie Cechu Rzemiosł Różnych w Sanoku zgromadzili się na uroczystościach związanych ze świętem ich patrona – św. Józefa.

W sobotę, o godzinie 10.00 w sanockiej farze została odprawiona Msza święta w intencji ludzi pracy, rzemieślników, robotników, przedsiębiorców i członków Cechu Rzemiosł Różnych. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Paweł Chyliński, wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele sanockiego Cechu, a także reprezentanci różnych zawodów. 

– Wykonujecie zapewne różne czynności, ale dla każdego z Was, św. Józef to wyjątkowy orędownik i patron. Praca uczy życia. Sumienna, uczciwa praca jest źródłem wielkiej mądrości i życiowego doświadczenia. Zwracajcie się do swojego patrona i prosząc Go o opiekę, pomoc na czas wykonywanych zajęć, jednocześnie wołajcie do Niego, aby był dla was orędownikiem w zdobywaniu mądrości życiowej – powiedział do uczestników Mszy świętej kaznodzieja.

 

19-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kot bełkot2023-03-19 18:30:35
0 0
Szczęść Boże
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)