REKLAMA
REKLAMA

Starosta Sanocki odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi

SANOK / RZESZÓW. Starosta Stanisław Chęć otrzymał z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart Brązowy Krzyż Zasługi, przyznany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za wzorową działalność samorządową.

Wnioskodawca ubiegający się o nagrodzenie Starosty jako główne zasługi wymienia liczne inwestycje prowadzone w obecnej kadencji przez Powiat Sanocki, działania wspierające rozwój i funkcjonowanie sanockiego szpitala, utworzenie Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Sanoku, dbałość o unowocześnienie bazy oświatowej, jak również podejmowanie inicjatyw oddolnych, jak np. przywrócenie połączenia kolejowego na linii Zagórz – Nowy Łupków.

Cieszę się z otrzymanego odznaczenia, jednak należy zaznaczyć, że jest ono uhonorowaniem nie tylko mojej pracy, ale również pracowników Starostwa Powiatowego w Sanoku oraz Zarządu i Rady Powiatu Sanockiego – mówi starosta Stanisław Chęć. – Dzięki systematycznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych z różnych funduszy możemy inwestować w poprawę bezpieczeństwa pieszych, kierowców, pacjentów, modernizację bazy oświatowej i sportowej. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mieszkańcom powiatu sanockiego żyło się lepiej.

Podczas dzisiejszej uroczystości w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odznaczenia otrzymało 30 osób.

Jesteście solą tej ziemi, osobami, które swoją działalnością zawodową, społeczną i charytatywną wyróżniacie się spośród grona mieszkańców naszego regionu – tymi słowami zwróciła się do odznaczonych wojewoda Ewa Leniart. – Dziękuję za to, że wykazujecie Państwo serce i wyjątkową aktywność w swoich dziedzinach, wykraczającą poza zwykłe ramy postępowania. Życzę Wam takiego uznania w oczach społeczeństwa, aby dawało satysfakcję, ale też siłę do kontynuowania działalności, za która zostaliście Państwo uhonorowani.

Jak podkreślił Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, dzisiejsze odznaczenia są niewątpliwie zaszczytem i wyróżnieniem, ale też impulsem do dalszej działalności i pracy na rzecz regionu i Ojczyzny.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

07-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Sztuka spadania - Tomek Bagiński2023-02-08 17:12:50
0 0
Bla
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)