REKLAMA
REKLAMA

Tragiczny pożar w Mrzygłodzie. W domu spłonął mężczyzna (ZDJĘCIA)

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. Policjanci ustalają przyczynę pożaru budynku mieszkalnego, do którego doszło wczoraj, przed godz. 23, w Mrzygłodzie. Wewnątrz ujawniono zwłoki 66-letniego mężczyzny. Na miejscu pożaru procowało 10 zastępów straży pożarnej do godz. 3:00 w nocy. Prowadzone postępowanie wykaże, jakie były dokładne okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 22.40 w miejscowości Mrzygłód. Płonący dom zauważyła kobieta, która przejeżdżała samochodem przez miejscowość. Niezwłocznie powiadomiła służby. Na miejscu pracowali policjanci oraz strażacy.

Dyżurny zadysponował na miejsce 4 jednostki ratowniczo-gaśnicze w Sanoku oraz 6 zastępów ochotniczych straży pożarnych. Po przybyciu na miejsce wszystkich zastępów, rozpoczęto działania gaśnicze. Pożarem objęty był cały budynek mieszkalny. Podczas działań gaśniczych wewnątrz, ujawniono ciało mężczyzny, które ze względu na wysoką temperaturę oraz zadymienie ewakuowano za zewnątrz. Po ewakuacji ciała mężczyzny, ze względu na stan ciała oraz brak znak życiowych, odstąpiono od kwalifikowanej pierwszej pomocy – relacjonuje kpt. Paweł Giba, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku. – Po ugaszeniu pożaru dokonano jeszcze raz przeszukania oraz przewietrzenia budynku. Nie znaleziono innych osób poszkodowanych. Zniszczeniu uległ cały budynek mieszkalny. Działania ratowniczo-gaśnicze zakończono około 3 w nocy, a po akcji przekazano budynek policji, która pod nadzorem prokuratora prowadzić będzie dalsze czynności.

Prowadzone w sprawie postępowanie pozwoli ustalić jakie były przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 

źródło: KPP Sanok, PSP Sanok; red.
foto: Jakub Orybkiewicz

 

25-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)