REKLAMA
REKLAMA

Uczą przetrwania, strzelania i pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Wzmacniamy naszymi działaniami postawę, osobowość, umiejętności strzeleckie, pierwszej pomocy czy zachowania się w trudnych warunkach leśnych i górskich. Pracujemy ze specjalistami, mamy własne obiekty strzeleckie – Fundacja Confortare rozpoczyna działalność na naszym terenie. Za nimi pierwsze spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Fundacja posiada własną strzelnicę, na której można nauczyć się obsługi broni oraz strzelania zarówno z broni krótkiej, jak i długiej. – Przysposobienie obronne w dzisiejszych czasach może okazać się kluczowe. W sytuacji, w której w kraju sąsiednim toczy się wojna – zdecydowanie lepiej być przygotowanym. Poza tym – strzelectwo to również wspaniałe emocje i nauka opanowania – podkreślają członkowie fundacji.

Fundacja Confortare przygotowuje swoich podopiecznych by sprostać wyzwaniom, które mogą niespodziewanie pojawić się w życiu każdego, świadomie działającego, niosącego pomoc człowieka. – Umiejętność pierwszej pomocy to klucz w sytuacjach, które wymagają szybkiego i pewnego działania w temacie ochrony zdrowia. 

Prócz nauki strzelania i obycia z bronią oraz nauki pierwszej pomocy fundacja przygotowuje do odnalezienia się w sytuacjach ekstremalnych. – Las i góry są dla ludzi, do czasu gdy warunki atmosferyczne nie zmienią się na trudne i zagrażające życiu. Chcemy przygotować naszych podopiecznych do tego, jak radzić sobie właśnie w wyżej wymienionych sytuacjach.

Poniżej fotorelacja z jednych z pierwszych zajęć, które miały miejsce.

fot. nadesłane

26-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)