Weekend pod znakiem sukcesów TEXOM Samuraj Sanok

SPORT. Miniony weekend kolejny przeszedł do historii w TEXOM Samuraj Sanok, w sobotę 16 września 2023 r. członkowie klubu, zarząd, Trenerzy i Zawodnicy uczestniczyli w jednym dniu w akcjach w aż 4 miejscach w Polsce! Samuraja przyzwyczaili już do wielkiego rozmachu swoich działań tym razem:

Trener Artur Szychowski wraz z zawodnikami Grzegorz Mindur (boks) Ewelina Huta Kozłowska (Kickboxing) i Emma Mazur (Kickboxing) wystartowali w Otwartych Mistrzostwa Śląska, które odbyły się w Bieruniu. Z tej imprezy przywozimy dwa Mistrzostwa Śląska!

Boks
Grzegorz Mindur (70 kg) w pierwszej walce pokonał w 2 rundzie przez RSC zawodnika Doberstag Patryk. W walce finałowej zdecydowanie pokonał Kacpra Szałankiewicza, który również był już liczony ale dotrwał do końca finału z zawodnikiem Samuraja – Grzegorz Mindur zdobywa Mistrzostwo Śląska w Boksie.

Kickboxing
Debiut w barwach Samuraja po 4 latach od ostatniego kobiecego występu oraz w swoim pierwszym w życiu starcie w kickboxingu, Mistrzostwo Śląska wywalczyła Ewelina Huta-Kozłowska (K-1 56 kg). Zwycięża w obydwu walkach na punkty pierwsza przeciwniczka Darya Cedik została zdominowana i Samurajka wygrywa jednogłośnie. W finałowej walce deklasuje Martynę Masarczyk i w debiucie zdobywa trofeum!

Debiut zaliczyła też druga zawodniczka Kickboxingu Texom Samuraj Sanok Emma Mazur (K-1 60 kg), która niestety musiała uznać wyższość Magdaleny Fijałkowskiej.

W tym samym czasie pod okiem Trenera Jarosława Chokoboka start w Mistrzostwach Mazowsza w MMA w Sochaczewie zaliczyła młodzież:

• Kamil Ekiert (junior 61 kg ) w pierwszej walce turnieju pokonał Denysa Styranetsa natomiast w finale pokonał Volodymyra Yaihyrskiego zdobywając tytuł Mistrza Mazowsza juniorów w MMA
  • Sylwester Komarski (kadet 77 kg) zajmuje drugie miejsce w turnieju wygrywając walkę z Jakubem Francuzikiem z WCA Warszawa, natomiast drugi raz trafił na zawodnika Dragona Sochaczew Damiana Bombę z którym niestety przegrywa przed czasem
  • Łukasz Horodejczuk (kadet 55 kg) zajmuje drugie miejsce po zwycięstwie w półfinale z Arturem Isaievem niestety w finale przegrywa z Rudolfem Nazarem.
  • Patryk Mołczan (kadet 66 kg) zwyciężył w poprzedniej edycji Almma Rycerska tym razem stoczył bardzo ciężki bój z zawodnikiem z Ukrainy Denisem Voroschukiem z którym niestety przegrywa decyzją sędziowską

Ostatnim akcentem był kolejny debiut w barwach Texom Samuraj Sanok zawodnika z Ukrainy Ivana Yarovyia (OFS 70 kg), który w pierwszej walce przez poddanie pokonuje zawodnika Euhena Chernuhina. następnie w półfinale pokonuje Aleksa Krajewskiego w finale niestety musi uznać wyższość Huberta Jóźwiaka z klubu Gladiator Kielce wartym do odnotowania jest fakt, że reprezentant Samuraja stoczył pierwszy turniej w seniorach a ma niespełna 18 lat i przegrał z bardzo doświadczonym i dużo starszym przeciwnikiem.

Ogółem start w miniony weekend zaliczyło 8 zawodników TEXOM Samuraj Sanok – stoczyli 15 walk z których 10 wygrali zdobywając 3 złote 3 srebrne i 1 brązowy medal!

W sobotę poza startami sportowymi pozostała część zawodników i zarządu uczestniczyła w pokazie na Imprezie Biegi Górskie Sanok, gdzie wykonali krótki pokaz umiejętności w którym uczestniczyli – Vadim Knyszewicz, Bartosz Bukład, Dariusz Kielar (instruktor boksu) Martyna i Milena Kurtiak oraz Nataniel Mieszczyński nad całą akcja czuwał Prezes klubu Marcin Solarz.

Wartym do odnotowania jest również udział dwóch juniorów Sekcji MMA Samuraja, którzy aktywnie spożytkowali sobotę uczestnicząc w Seminarium organizowanym przez AK Champion Głogów i odbywając cenne treningi pod okiem Roberta Ruchały, czołowego zawodnika KSW!

TEXOM Samuraj Sanok dziękuje sponsorom za wsparcie dzięki Wam możemy się ciągle rozwijać i startować w kilku imprezach w jednym dniu!