REKLAMA
REKLAMA

Wilki dopadły psa na ogrodzonej posesji! Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia! (FOTO 18+)

GMINA DYDNIA  / PODKARPACIE. Kolejne sygnały otrzymujemy od Państwa. Do kolnego ataku na psa doszło na terenie gminy Dydnia w ubiegłym tygodniu. Wilk lub wilki, dopadły czworonoga na ogrodzonej posesji!

– Nie mieszkam przy lesie, a w centrum miejscowości. Działkę mam ogrodzoną. Nie przypuszczałem, że wilki zaatakują także tutaj! Mam małe dzieci, które na ogrodzonym terenie przed domem nie są bezpieczne! Aktywność wilków jest coraz większa. Koniecznie trzeba podjąć działania, które w jakiś sposób ograniczą populację tych drapieżników! Straszenie jak widać, w żaden sposób nie jest skuteczne! –  apeluje mieszkaniec gminy Dydnia.

Wszelkie niepokojące zdarzenia, związane z aktywnością wilków można zgłaszać do Komisji Europejskiej.

MASZ PROBLEM Z WILKAMI? Zgłoś go Komisji Europejskiej!

– W związku z licznymi sygnałami otrzymywanymi od mieszkańców odnośnie zwiększonej aktywności wilków oraz szkodami wyrządzanymi przez ten gatunek w gospodarstwach rolnych – wywołujących zrozumiałe obawy także o bezpieczeństwo ludzi, zachęcamy do przesyłania swoich uwag i obserwacji pod adres mailowy wskazany przez Komisję Europejską – apeluje Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu.

Zaproszenie adresowane jest do społeczności lokalnych, naukowców i wszystkich stron zainteresowanych przedmiotową sprawą.

Informacje na temat populacji wilków i skutków ich obecności należy wysyłać na adres EC-WOLF-DATA-COLLECTION@ec.europa.eu w terminie do 22 września 2023 r!

Na początku września komunikat ws. licznych przypadków pojawiania się wilków wydał Urząd Gminy Dydnia. – W związku z licznymi przypadkami pojawienia się wilków w pobliżu gospodarstw domowych, Wójt Gminy Dydnia zwraca się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłaszanie każdej obecności wilka w pobliżu gospodarstwa domowego do Urzędu Gminy w Dydni. Każde zdjęcie lub nagrany filmik – z zachowaniem pełnej ostrożności – przesłany do tut. urzędu będzie podstawą do podejmowania dalszych działań, związanych z zabezpieczeniem mieszkańców przed atakiem wilków.

Radni Rady Gminy Dydnia przyjęli jednogłośnie stanowisko w sprawie ograniczenia populacji wilka!

fot. nadesłane (2)


 

Zdjęcie poglądowe. Pixabay.com

19-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)