REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ. Brutalne pobicia. Ofiary otarły się o śmierć! NOWE INFORMACJE

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Do mrożących krew w żyłach scen doszło w Zagórzu w nocy przed kilkoma dniami. Dwóch młodych mężczyzn otarło się o śmierć, po tym, jak zostali pobici i pozostawieni na pastwę losu. Doznali ciężkich obrażeń. Policja szybko zatrzymała dwie osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa. To 21 i 26-latek, obaj są mieszkańcami powiatu sanockiego. Usłyszeli zarzuty, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej bulwersującej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sanoku.

Do szokującego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (11/12 marca br.).

Rodziny dwóch młodych mężczyzn (przed 30-stką) zaniepokojone dłuższą niż planowaną nieobecnością i brakiem kontaktu, powiadomiły policję. Funkcjonariusze przystąpili do poszukiwań.

Jak się później okazało, obaj zostali brutalnie pobici.

Do pierwszego zdarzenia doszło 11 marca około godziny 22:00. Do drugiego, już 12 marca, o godzinie 3:00 – przekazuje nam asp. sztab. Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Jednego z mężczyzn znaleziono w okolicach przystanku przy ul. Piłsudskiego w Zagórzu, drugiego również przy Piłsudskiego, ale w okolicach sklepu. Z naszych ustaleń wynika, że obaj byli w złym stanie. Mieli poważne urazy głowy, twarzy. Byli w stanie hipotermii. Temperatura ich ciała spadła do 32 stopni C. Obaj mieszkańcy powiatu sanockiego trafili do szpitala.

Policjanci szybko rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych dwóch bandyckich napaści. Do zatrzymania podejrzewanych doszło bardzo szybko. Na komendę przewieziono 21 i 26-latka, również mieszkańców powiatu sanockiego.

Śledztwo w tej sprawie, na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów z Posterunku Policji w Zagórzu, wszczęła Prokuratura Rejonowa w Sanoku.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 280 &1 kk, 157 &1 kk i 160 &1 kk. Dodatkowo, jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, marihuany – informuje Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator rejonowy w Sanoku.

Art. 280 Rozbój
§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Art. 157 Zwykłe i lekkie uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia
§ 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 160 Narażenie na niebezpieczeństwo
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W kontekście postawionych zarzutów ważna będzie ocena biegłego, który wypowie się na temat tego, czy stan wychłodzenia mógł zagrażać życiu poszkodowanych.

14 marca, sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, czyli tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na temat materiału dowodowego zgromadzonego w ramach postępowania. Na nasze pytanie o zabezpieczony monitoring słyszymy:

Mogę potwierdzić, że policjanci z Zagórza zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Zapis będzie analizowany. Prokuratura nie udziela informacji na temat tego, co zarejestrowały kamery – przekazuje nam Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator rejonowy w Sanoku.

grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Policjantka wezwała wsparcie. Pomyliła miasta. Była pijana!

grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

16-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Jest na to sposób lepszy niż więzienie2023-03-16 16:32:33
1 0
Zamiast do więzienia, wystawiać takich delikwentów w klatkach jak dla szympansów przez supermarketami całego województwa. Taki cyrk obwoźny. W każdym dniu gdzie indziej. Ludzie będą mieli możliwość wrzucania do puszki grosika na ich utrzymanie (o ile się zlitują, a jak nie to niech szympansy głodują) bo nie życzę sobie żeby takich bandytów utrzymywać z moich podatków.
Odpowiedz
Pobicie2023-03-17 11:49:02
0 0
Takie bzdury piszecie, gdzie rzetelność dziennikarska ? Nie policja znalazła, tylko pierwszego SOK a drugiego rodzina i drugi jest przed 40 -stką a nie 30. Może zanim napiszecie cokolwiek to sprawdźcie informacje bo to nie pierwszy raz takie pomyłki.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)