REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Za nami XXIV Rykowisko Karpackie (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ. Kolejna edycja Rykowiska Karpackiego przeszła do historii! Impreza zorganizowana przez Koło Łowieckie „Świstak” w Zagórzu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu odbyła się już po raz 24.

W niedzielę, 3 września 2023 r. organizatorzy zaprosili na zagórskie „Zakucie”, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Impreza oficjalnie rozpoczęła się o godz. 15.00 od przedstawienia krótkiej historii 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego i okolicznościowych wystąpień. O godzinie 16.00 można było wsłuchać się w historię sygnalistyki myśliwskiej „Od rogu, przed drewno do stali”. Następnie był czas na blok konkursowy. Odbył się turniej łuczniczy o Puchar XXIV Rykowiska Karpackiego, konkurs na najsmaczniejszy gulasz myśliwski, a także konkurs wabienia dla dzieci, czyli rozpoznawanie głosów zwierzyny. Przed godziną 18 odbyła się najważniejsza część Rykowiska, a więc XXIV Indywidualne Mistrzostwa Karpat w Naśladowaniu Głosu Jelenia. 

Po ogłoszeniu wyników i zakończeniu oficjalnej imprezy, późnym wieczorem na scenie zaprezentowała się gwiazda wieczoru – góralski zespół „Sykowni”.

Przez cały dzień trwania Rykowiska, była możliwość degustacji pieczonego dzika, bigosu myśliwskiego, odwiedzenia stoisk promocyjnych: ZO PZŁ z Krosna, Lasów Państwowych, Kół Łowieckich, a także stoisk z lokalnym rękodziełem, wyrobami regionalnymi i  akcesoriami myśliwskimi. Dla najmłodszych zorganizowano szereg gier i zabaw. 

RETRANSMISJA FB
XXIV Indywidualne Mistrzostwa Karpat w Naśladowaniu Głosu Jelenia:

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Koncertowe zakończenie wakacji na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA)

03-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)