PIŁKA NOŻNA: Wiki Sanok z pierwszym zwycięstwem po powrocie do „okręgówki”! (VIDEO, ZDJĘCIA)

PIŁKA NOŻNA. Wiki Sanok z pierwszym zwycięstwem po powrocie do krośnieńskiej klasy okręgowej! Sanoczanie w 5. kolejce pokonali na własnym stadionie MKS SMS Bieszczady Ustrzyki Dolne 3:1. Bramki dla sanoczan zdobyli: Szymon Florek, Kacper Rudy oraz Łukasz Lachiewicz.

Podopieczni trenera Patryka Fryca szybko wyszli na prowadzenie. Już na początku spotkania do siatki rywali trafił Szymon Florek. Mimo sporej przewagi sanoczan na polu gry, wynik do przerwy nie zmienił się. W 61 minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Bieszczadów. Jedenastkę wykorzystał Mykhaylo Burkalo. Strata bramki nie podłamała jednak miejscowych, którzy szybko ruszyli do ataku. Minutę po starcie gola, w polu karnym bramkarz faulował Mateusza Kuzio. Sędzia nie zawahał wskazać na „wapno” i już za chwilę na tablicy wyników było 2:1 dla gospodarzy. Rzut karny pewnie wykorzystał Kacper Rudy. Sanocka ekipa prezentowała dojrzalszą grę na boisku, co potwierdziła w 77 minucie. Wówczas w polu karnym świetnie odnalazł się Patryk Fryc, który z narożnika pola karnego zagrał piłkę do Łukasza Lachiewicza, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania.

Kolejne spotkanie sanoczanie rozegrają w sobotę, 9 września. O godz. 17.00 zagrają mecz w Grabownicy Starzeńskiej z tamtejszą drużyną Górnika.

KS Wiki Sanok – MKS SMS Bieszczady Ustrzyki Dolne 3:1 (1:0)
Szymon Florek 2′, Kacper Rudy 63′ (k), 77′ Łukasz Lachiewicz – Mykhaylo Burkalo 61′ (k)

Wiki Sanok: Czarnecki – Gawlewicz, Osiniak, Furdak, Pluskwik – Florek (88′ Sokołowski), Rudy – Pelc (46, F. Pielech), D. Pielech (68′ Femin), Fryc (77′ Velychko) – Kuzio (68′ Lachiewicz)

Pozostałe spotkania 5. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej zakończyły się wynikami:
Górnik Grabownica Starzeńska – Tempo Nienaszów 2:5
Partyzant Targowiska – Zamczysko Mrukowa 0:0
Przełom Besko – Czarni 1910 Jasło 1:1
Nafta Jedlicze- Start Rymanów 0:1
Ostoja Kołaczyce – LKS Skołyszyn 4:4
Zamczysko Odrzykoń – Przełęcz Dukla 2:1