REKLAMA
REKLAMA

Zatrzymani Ukraińcy. Kobieta działała w zorganizowanej grupie przestępczej

GRANICA PAŃSTWA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy poszukiwanych przez wymiary sprawiedliwości Rumunii oraz Mołdawii. Decyzją sądu cudzoziemcy trafili do aresztu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek (15 czerwca). Podczas kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Medyce funkcjonariusze SG ustalili, że 36-letni ob. Ukrainy jest poszukiwany przez rumuńskie służby. Tamtejsze władze wydały za nim czerwoną notę Interpolu oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o przemyt papierosów na dużą skalę.

Kilkanaście godzin później, mundurowi z tej samej placówki kontrolujący pasażerów międzynarodowego pociągu z Ukrainy zatrzymali 47- letnią Ukrainkę. Władze Mołdawii wydały za kobietą czerwoną notę Interpolu. Jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzież. Według tamtejszego prawa grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

W obu przypadkach cudzoziemcy zostali tymczasowo aresztowani. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 90 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb.

źródło: BiOSG

 

25-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)