REKLAMA
REKLAMA

„HEKATOMBA” z udziałem Samurajów. Kolejne cenne doświadczenia (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ostatni tydzień przyniósł kolejną dawkę sportowych emocji zafundowaną przez zawodników TEXOM Samuraj Sanok! Sekcja MMA rywalizowała ze zmiennym szczęściem na Gali AK Champion Fight Night w Głogowie Małopolskim.

W walce semi-pro zadebiutował Dawid Ciepiela, który wziął walkę w zastępstwie na trzy dni przed galą. Mimo świetnej pierwszej rundy, w której dwukrotnie udaje mu się „posadzić” przeciwnika, niestety przegrywa przez duszenie. Jednak bez żadnego przygotowania, biorąc walkę w ostatniej chwili, dała znać o sobie forma kondycyjna.

W tym samym czasie kolejny zawodnik sekcji MMA Karol Popiel walczył gościnnie w Niemczech w miejscowości Kassel, gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Niemiec w MMA federacji WFMC. Jego przeciwnikiem był zawodnik klubu FightMasters Almere (Niderlandy), którego pokonuje po dogrywce!

Natomiast w miniony weekend – Antoni Pignan (debiut), Emma Mazur oraz Ewelina Huta-Kozłowska, wzięli udział w lidze kickboxingu w Wieliczce, gdzie rozgromili swoich rywali wygrywając wszystkie swoje pojedynki przed czasem. Cała trójka stawia swoje pierwsze kroki w kickboxingu, a liga jest bardzo dobrym sprawdzeniem swoich umiejętności.

Antoni Pignan – 63,5 junior młodszy w swojej pierwszej walce wygrywa przez RSC (zakończenie walki przed czasem; ogłaszany przez sędziego ringowego, gdy jeden z zawodników nie jest zdolny do dalszego kontynuowania walki na skutek otrzymanych ciosów) z zawodnikiem Kimbo Team Dawidem Małkiem. Antek zaczyna zgodnie z planem swój pojedynek od mocnego kopnięcia na wątrobę, po czym ponawia swój atak kilkukrotnie, co powoduje zamknięcie przeciwnika na linach. Kontynuując atak wyprowadza kilka ciosów zakończonych kolanem doprowadzając do pierwszego liczenia. Po wznowieniu walki sytuacja się powtarza, a sędzia przerywa walkę już w pierwszej rundzie.

Ewelina Huta-Kozłowska najbardziej doświadczona z tego grona toczy swój szósty kolejny zwycięski pojedynek z zawodniczką Nowotarskiego Klubu Natalią Kasowską. Ewelina w przypływie emocji na ringu włącza opcję Taran (póki co innej nie ma, choć widoki już są), masakruje swoją oponentkę doprowadzając do liczenia. W drugim starciu Ewelinie zostaje zabrany jeden punkt za podwójne kolano w klinczu, co wcale nie uspokaja przyszłej Pani Adwokat. Ewelina rusza do ataku rozbijając nos przeciwniczki, a lekarz przerywa walkę.

Emma Mazur dzieli występy w kickboxingu i MMA, a po swoim przegranym debiucie bierze odwet na zawodniczce z Hassa Team Natalii Kwiatkowskiej. Emma również zgodnie z założeniem trenera idzie po swoje deklasując i spychając swoją przeciwniczkę do totalnej obrony. Pierwsza i drugie runda to ciągły atak Emmy, który w pierwszej kolejności doprowadza do liczenia oponentki, zaś konsekwencją kolejnych ataków było rzucenie ręcznika przez narożnik.

Niestety w swoim debiucie na gali Carpathian Warriors w Jaśle, przegrywa Kamil Ekiert w formule MMA w 3 rundzie. Niestety od końca 1 rundy walczy z urazem łokcia i mimo świetnej postawy i pozycji w dosiadzie w 3 rundzie popełnia błąd i zostaje poddany przez duszenie trójkątem.

Texom Samuraj Sanok dziękuje sponsorom i sympatykom.

źródło: materiały nadesłane

11-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)