REKLAMA
REKLAMA

Jutro powrót do szkoły wolnej od zadań domowych

POLSKA. Już jutro (3 kwietnia) do szkolnych ław wrócą uczniowie szkół po przerwie świątecznej. Czeka na nich najważniejsza zmiana w postaci braku prac domowych, które to zostały zniesione z dniem 1 kwietnia.

1 kwietnia 2024 roku w życie weszło rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, zgodnie z którym w klasach I-III uczniowie nie będą mieli zadawanych prac domowych, z wyłączeniem prac usprawniających motorykę małą (tj. praca rąk i dłoni). Powyższe zadania będą mogły podlegać ocenie przez nauczyciela. W klasach starszych od IV-VI nauczyciel może zadać uczniowi pisemną lub praktyczno-techniczną pracę domową do wykonania w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, z tym że nie jest ona obowiązkowa dla ucznia i nie ustala się z niej oceny.

Jak tłumaczy Ministerstwo Edukacji Narodowej, takie zmiany pozwolą uczniom poświęcić więcej czasu na naukę treści merytorycznych, czytanie książek, realizowanie swoich pasji czy też odpoczynek, tak ważny w okresie dojrzewania dziecka.

Zniesienie obowiązkowych zadań domowych jest realizacja programu wyborczego ,,100 konkretów” zapowiedzianego przez premiera Donalda Tuska.

 

źródło: Red. MEN

 

02-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

100 konkretów ?2024-04-02 13:41:34
1 0
! 100 konkretów ??? zapowiedzianych przez kundla Tuska jeden z nich to niemanie" zadań domowych przez uczniów kto tu jest śmieszny a we łbach szumy.
Odpowiedz
Gut Polaki gut2024-04-02 23:56:04
0 0
Fuhrer Tusk każe uczyć do sto i dużo WF żeby rowy kopać dla Niemcy i obsługiwać rower do pracy. Po szkoła jeść zboże z Ukraina i nie dożyć emerytura. Gut gut
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)