REKLAMA
REKLAMA

Łódka wywróciła się na Jeziorze Solińskim (ZDJĘCIA)

SOLINA / PODKARPACIE. W wakacje, gdy dopisuje pogoda, wielu turystów, wypoczywających w Bieszczadach, udaje się nad tutejsze akweny. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policyjni stermotorzyści, pełniący służbę na wodach Jeziora Solińskiego.

W miniony weekend w Bieszczadach była słoneczna pogoda. Turyści korzystali z uroków bieszczadzkich jezior, kąpiąc się i pływając po ich wodach. Jednak nie wszyscy pamiętali o tym, by zachowywać zasady bezpieczeństwa. Policyjni stermotorzyści mieli sporo pracy.
W sobotę tuż przed południem policyjny patrol udzielał pomocy załodze niewielkiej sportowej łódki, która przewróciła się na wodach zalewu. Policjanci pomogli postawić łódź na wodzie i pouczyli jej użytkowników o zasadach ostrożności podczas pływania.

W tym samym dniu podczas patrolowania wód Jeziora Solińskiego, policjanci interweniowali wobec trzech mężczyzn, którzy nietrzeźwi pływali rowerkami wodnymi: 31-latek miał w organizmie blisko 0,4 promila, 33 latek- ponad promil, a 28-latek ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

W niedzielę funkcjonariusze zabezpieczali przebieg akcji charytatywnej „Złotówka za kilometr”. Policjanci strzegli bezpieczeństwa uczestnika, który płynąc wpław przez jezioro, zbierał w ten sposób pieniądze dla chorego dziecka z Polańczyka. O obecność policyjnych stermotorzystów, przyczyniających się do zapewnienia bezpieczeństwa, poprosił wcześniej organizator wydarzenia.

W ten weekend nad bieszczadzkimi jeziorami było bezpiecznie. Apelujemy do wypoczywających, by stosowali się do zasad bezpieczeństwa nad wodą, dbając w ten sposób o własne zdrowie i życie.

źródło: KPP Lesko

 

08-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)