REKLAMA
REKLAMA

,,Noc w szkole SP 2″, czyli nieoczywiste święto patrona szkoły (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Święto szkoły to wyjątkowy czas, kiedy cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy – gromadzi się, aby wspólnie celebrować osiągnięcia, tradycje i wartości, które kształtują naszą placówkę edukacyjną. To nie tylko okazja do zabawy i integracji, ale przede wszystkim moment refleksji nad minionym rokiem szkolnym, sukcesami uczniów i nauczycieli oraz planami na przyszłość. Tak też było w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św.Kingi w Sanoku w dniu 21 maja 2024 roku.

Uroczystości rozpoczęły się od apelu, a po nim nastąpiło symboliczne złożenie kwiatów w Kąciku Patronki. Moment ciszy i zadumy pozwolił wszystkim obecnym zastanowić się nad przesłaniem, jakie niesie ze sobą postać świętej Kingi – jej mądrością, odwagą i poświęceniem dla innych.

Kolejnym punktem programu była msza święta odprawiona w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, której przewodniczył ks. katecheta Kamil Jaworski.
Uwieńczeniem świętowania tego dnia był występ artystyczny pod tytułem „Noc w szkole SP2”, który odbył się w Sanockim Domu Kultury. Na wstępie Dyrektor Bartłomiej Mandzelowski przywitał przybyłych gości: Zastępcę Burmistrza Miasta Sanoka Jowitę Nazarkiewicz, Księdza Dziekana Romana Fronia, Prezesa Firmy TESTMER Damiana Pietrzkiewicza, Przewodniczącego Rady Rodziców Mateusza Czerwińskiego oraz Rodziców i Uczniów.

Po krótkim przedstawieniu gości Dyrektor przypomniał o największych sukcesach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w bieżącym roku szkolnym. Wspomniał między innymi o udziale uczniów i nauczycieli w wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus+. Podkreślił, jak ważne są takie inicjatywy dla rozwoju kompetencji językowych i kulturowych uczestników oraz dla budowania międzynarodowych relacji. Wyraził wdzięczność za prowadzone w obecnym czasie inwestycje w szkole, czyli budowę nowoczesnej sali gimnastycznej oraz dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i wsparcie. Zwrócił uwagę, że sukcesy szkoły są wynikiem wspólnego wysiłku całej społeczności szkolnej, której oddanie i praca przyczyniają się do tworzenia przyjaznego i rozwijającego środowiska edukacyjnego.

Po części wstępnej Dyrektor zaprosił wszystkich gości na część artystyczną. Wyraził nadzieję, że przygotowane występy dostarczą wszystkim wiele radości i będą doskonałym ukoronowaniem tego wyjątkowego spotkania. Widzowie mieli okazję podziwiać imponujące układy taneczne, obejmujące zarówno dynamiczne choreografie grupowe, jak i wzruszające solówki. Nie zabrakło również popisów wokalnych w języku francuskim i niemieckim. Występom towarzyszyła starannie przygotowana scenografia oraz efekty świetlne, które dodały magii i wyjątkowości całemu wydarzeniu. Publiczność, w której skład wchodzili rodzice, nauczyciele, rówieśnicy oraz zaproszeni goście, nie szczędziła braw i okrzyków uznania, co dodatkowo motywowało młodych artystów.

Podczas programu artystycznego miało miejsce również rozdanie nagród z dwóch konkursów: XVIII Powiatowych Zawodów Matematycznych dla Szkół Podstawowych “Supermatematyk” oraz X Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych dla Uczniów Szkół Podstawowych “Mały Supermatematyk”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Tegoroczna edycja święta patrona Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku przyniosła wiele emocjonujących chwil, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich biorących w nich udział.

materiał nadesłany

27-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)