REKLAMA
REKLAMA

Pędził w obszarze zabudowanym. 21-latek stracił prawo jazdy

USTRZYKI DOLNE. Ustrzyccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 74 km/h. 21-latek poniósł za to konsekwencje – stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Policjanci ruchu drogowego dbają o to, aby na drogach powiatu bieszczadzkiego, było bezpiecznie. Sprawdzają m.in. z jaką prędkością poruszają się kierowcy, a w przypadku kiedy łamane są przepisy prawa ruchu drogowego, wyciągają konsekwencje.

W ubiegłym tygodniu, mundurowi zwrócili uwagę na rozpędzonego mercedesa, zmierzyli jego prędkość i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 124 km/h. Za kierownicą mercedesa siedział 21-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego.

Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy było nałożenie na niego mandatu w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił również swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość, brawura i alkohol są najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na tego typu wykroczenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne
nagłówek fot. archiwum BRD KGP

10-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

https://prawonadrodze.org.pl/?s=Ultralyte2024-06-10 19:20:33
1 0
Może jechał 124 a może i nie jechał, bo radar UltraLyte LTI 20-20 na fotografii to narzędzie do łupienia kierowców.
Odpowiedz
63 lata i emeryt - a Śmiszek emerytką będzie?2024-06-10 23:27:53
0 0
W Zagórzu wlepiają mandaty za prędkość 54 km/h - względem gps jest to 49 km/h. W Rymanowie nieoznakowany czarny pojazd z dziwnymi blachami od czasu do czasu zdjęcia robi - przez cały Rymanów jedzie się z nogą na hamulcu - prędkość dopuszczalna to 40 km/h. W Sanoku na Dąbrówce gdzieś w okolicach zajezdni autobusowej na ścieżce rowerowej czają się nieoznakowani, koło Buksan Łyko - stały punkt łapanki w obu kierunkach. Szukanie piniędzy na odprawy dla bidnych posłów co na garnuszek brukselki odejść muszą. Bezpieczeństwo na drodze ma się do tego jak pięść do nosa. Podatek od spalin, podatek od oddychania, od picia i ....żeby tylko eurokołchoz nasycić. Skąd 720 nierobów i za co dostaje takie ekwiwalenty? Czyje to pieniądze i od kogo?
Odpowiedz
gdzie ja żyję2024-06-11 09:22:29
1 0
dokładnie - przejechałem całą Europę wzdłuż i wszerz i tylko w tym kartonowym kraju mchu i paproci takie suszenie gdzieś w krzakach na odludziu. Poprawa bezpieczeństwa żadna, chodzi tylko i wyłącznie o $ zdarte siłą z obywateli. Kraj których własnych ludzi gnębi a takich zza wschodu na piedestale to żadna ojczyzna.
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)